KriptoKripto HaberleriTeknik Analiz

TERRA (LUNA)’DA GÜZEL FORMASYON! LUNA GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

Terra (LUNA) bazı FUD haberleri yüzünden düşse de fiyat hareketlerinin oluşturduğu yapılar güzel gözüküyor.

Google News Abone Ol

src 600x338terra luna rekor kiriyor

Kısaca Terra (LUNA) Nedir?

Terra, sabit fiyatlı küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için itibari (fiat) para birimlerine sabitlenmiş stablecoin kullanan bir blockchain protokolüdür. Tanıtım belgesine göre Terra, itibari para birimlerinin fiyat istikrarını ve geniş kapsamlı benimsenme özelliğini, Bitcoin (BTC) altyapısındaki sansür engelleme gücüyle birleştirirken hızlı ve uygun f

iyatlı anlaşmalar sunuyor.

Terra’nın geliştirilmesine Ocak 2018’de başlandı ve mainnet’i resmi olarak Nisan 2019’da kullanıma açıldı. Eylül 2020 itibarıyla Terra; ABD dolarına, Güney

Kore wonuna, Moğolistan tuğriğine ve Uluslararası Para Fonu’nun para birimi sepetine sabitlenmiş stablecoin’ler sunuyor ve ek seçenekler eklemeyi hedefliyor.

Terra’nın yerel tokeni LUNA, protokolün sabit değerli kripto paralarının fiyatını stabilize etmek için kullanılıyor. LUNA sahipleri ayrıca, yönetişim teklifleri sunabiliyor ve oy kullanabiliyor.

LUNA/USDT Güncel Teknik Analiz

luna

LUNA anlık olarak 54.97$ civarlarında seyrediyor. 55.68$ desteğini kırması pek olumlu bir durum değil. Buradan alt kısımdaki trendi test etmesinin muhtemel olduğunu düşünüyorum. 47-48$ seviyelerinin kısa vadede bir destek olup tekrardan 55$ civarını test etmesi muhtemel. Hareketli ortalamaların nerelerde olduğunu grafikte işaretledim. Kar satışlarının yapılması açısından önemli bölgeler. Fib 0.786’da güzel bir alan olarak çalışmış. Alt trend bölgesinden üst trend bölgesini hedefleyecek şekilde işlemler alınabilir. Eğer alt trend bölgesi kırılırsa 38$ civarındaki bölgenin likidasyonunu alması önemli. Onun dışında grafikte önemli bulduğum her bölgeyi işaretledim.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir