Teknik Analiz

Terra (LUNA) Teknik Analizi: Luna’daki büyük çöküşün ardından yükseliş mümkün mü?

Google News Abone Ol

Luna son bir haftada %99.9 düşerek rekor bir düşüşe imza attı. Son 24 saat içerisinde ise %2.49 düştü. Terra’nın CEO’su ise geçtiğimiz günlerde Luna ve UST’nin bu problemlerini düzeltmek için yeni yollara başvurduklarını alttaki tweet floodu ile açıkladı.

Terra CEO’su Do Kwon’un açıklaması

LUNA 1$ olacak mı?

luna arziLUNA ‘nın arzı inanılmaz ölçüde arttı. Fiyatın tekrar eski haline gelebilmesi için neler olması gerekiyor biraz inceleyelim. Büyük ölçüde düşüş yaşayan LUNA ‘nın arzı şu anda 6,907,376,873,195. Hiç yakım olmadığını varsayarak fiyatın 1$ olabilmesi için market değerinin 6.907.376.873.195$ olması gerekiyor. Tüm kripto para piyasasının değeri ise şu anda 1.310.372.429.285$ . 

Sonuç olarak yakım olmadığı takdirde tüm kripto para piyasasının yaklaşık 5.27 katı kadar piyasa değeri anca LUNA ‘yı 1$ yapabilir.

LUNA teknik analizi

luna analiz grafiği

LUNA tarafında işlem almanın çok faydalı olacağını düşünmüyorum. Ancak destekleri değerlendirebileceğimiz zaman %80-%100 civarında kar sağlayabiliyor. Kısa vadeli grafiğinde ise mevcut düşen trendin kırılımında bir fiyatlanma bekleyebiliriz. 0.00016422$ altında kalıcılık olması durumunda alttaki yeşil kutu destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Trendin hacimli yukarı yönlü kırılmasında 0.00035$ seviyesindeki direnç önemli bir direnç noktası.

İşlem almadan önce LUNA grafiğinin normal olmayan durumlardan ötürü bu şekilde hareket etmediğini unutmamamız gerekiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir