Kripto HaberleriAltcoin Haberleri

Terra (LUNA) çöküşünün ardından kripto paralara yatırım yapılır mı?

Google News Abone Ol

Savaş krizi, faiz oranları, enflasyonist gerilimler ve Terra’nın Luna fiyaskosu gibi endişeler nedeniyle kripto para birimlerinin toplam market değeri son zamanlarda yaklaşık 3 trilyon dolardan 1,25 trilyon dolara düştü.

Keskin düşüşe rağmen, kripto token hacimleri sağlıklı kaldı ve bu da yatırımcıların beklentilerinin çok fazla zarar görmediğini gösteriyor. Yeni bir yatırımcı mucizesi, piyasaya girmek için fırsatlar arayan kişiler için doğru zamanlara işaret ediyor olabilir.

Piyasa uzmanları, kripto piyasasının nispeten gelişen ve değişken olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, orta ila uzun vadeli bir yatırım stratejisi, yatırımcıların düşüş riskinden kaçınmasına ve birden fazla kâr elde etmesine yardımcı olabilir. ZebPay CEO’su Avinash Shekhar, düşüş noktalarında satın alan yatırımcıların piyasalardan en iyi şekilde yararlanacağını söyledi.

“Ancak, temel risk alma becerileri gerektiriyor” diye de uyardı.”

Birçok coin sert düşüş yaşadı

Bitcoin, Ethereum, BNB ve Cardano gibi tokenler zirve noktalarından yüzde 60-65 oranlarında düştü. Solana, XRP, Dogecoin ve Avalanche dahil olmak üzere diğer altcoinlerse zirvelerinin yüzde 80’ini kaybetmiş durumda.

Piyasa uzmanları, yatırımcıların maksimum faydayı elde etmek için spekülasyon yapmaması ve uzun vadeli bir portföy oluşturmaya odaklanması gerektiğini öne sürüyor.

1 Finance başkan yardımcısı ve kripto para birimi araştırması başkanı Manit Ankhad, kripto para birimi düşüşünün iki ana nedeni olduğunu söyledi. Bunlarsa yüksek faiz oranları ve Terra fiyaskosu olarak belirtildi.

Ankhad, kripto para birimlerine girmek için iyi bir zaman olduğunu düşünüyor, ancak yatırım yaparken kişinin risk alma istekliliğini kontrol etmesi gerekiyor. Her ne kadar yatırımcıların kaldıraçtan kaçınmasını ve talep görmeyen coinleri araştırmayı önermesine rağmen. “Kaliteyi koruyun ve dilimlere ayırın” dedi.

Öte yandan, bazı uzmanlar bunun kripto alanına girmek için iyi bir zaman olmadığına inanıyor çünkü genel ruh hali olumsuz olmaya devam ediyor ve gelecekte güçlü bir yükseliş için fazla işaret yok.

Bitbns’in kurucu ortağı ve CEO’su Gaurav Dahake, Federal Rezerv’in likiditesinin artmaya devam ettiğini ve piyasaların sıkışmaya devam ettiğini söyledi. “Kısa vadeli bir rahatlama olabilir, ancak kripto para birimleri için genel görünüm düşüş eğilimini koruyor.”

Yatırımcılara Haziran çeyreğinin sonuna kadar beklemelerini tavsiye eden Dahake, yatırımcıların yatırımlarını SIP formatında Bitcoin ve Ethereum gibi önemli varlıklara çeşitlendirmeye çalışması gerektiğini söyledi.

1 Finance yetkilisi Ankhad, DeFi ve Web 3.0’ın hala açılması gereken çok fazla potansiyele sahip olduğunu belirtti: “Bu iki proje, var olan bazı geleneksel sistemlerde büyük bir kesintiye yol açabilir.” dedi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir