Kripto Haberleri

Terra LUNA airdrop nasıl ve nereden alınır?

Google News Abone Ol

Terra LUNA airdrop kampanyası ile birlikte yeni bir Terra ağı hayata geçirildi. Do Kwon ve geliştirici ekip tarafından 28 Mayıs gününde ilk bloğun üretildiği ağda airdrop etkinliği devam ediyor. Peki Terra LUNA airdrop nasıl ve nereden alınır? İşte detaylar…

Hangi borsalar LUNA airdrop destekliyor?

Şu anda birçok borsa otomatik olarak Terra LUNA airdrop düzenlemesini destekliyor. Ülkemizde en çok kullanılan borsalar olan Binance, Kraken, Huobi Global, Bitrue, Bybit ve HitBTC gibi borsalar da yine Terra 2.0’ı ve airdrop’u destekleyen borsalar arasında. Kullanıcılar da bu borsalardaki üyelikleri üzerinden airdrop dağıtımından faydalanarak yeni LUNA coinlerine kavuşabilirler.

Yatırımcılar ne kadar airdrop kazanacak?

Terra ekibi tarafından yapılan açıklamaların ardından yatırımcılar için şu anda airdrop edinme fırsatı devam ediyor. Ekipten yapılan açıklamalara göre, yaşanan kaza öncesi ve sonrası değişen oranlarla airdrop dağıtılacağı bildirildi.

LUNA yatırımcılarının yaşadığı üzücü olay için ekipten önemli bir tarih duyuruldu. Yapılan duyuruya göre, 7 Mayıs ve öncesinde LUNA yatırımı yapmış olan kişiler airdrop etkinliğinden en büyük payı alacaklar. Toplam arzın 1 milyar olduğu yeni LUNA‘da 7 Mayıs’tan önce yatırım yapmış olan kişilerin %35 pay alacakları bildirildi. Buna ek olarak, 7 Mayıs ve 26 Mayıs tarihleri arasında LUNA sahibi olanlarınsa belirtilen arzın %10’unu alabilecekleri açıklandı. Devam eden LUNA airdrop süreciyle birlikte, eski coin varlıkların adının Luna Classic (LUNC) olarak değiştirileceği biliniyor. Şu anda borsa üzerinde LUNC varlığı bulunan kişilerin bunu yeni bir coin olarak görmemeleri gerekmekte.

Yatırımcıların ne kadar LUNA airdrop alacaklarına dair bir matematiksel hesaplama yöntemi paylaşıldı. Ekipten yapılan bildiriye göre, yatırımcılar ne kadar airdrop alacaklarını aşağıdaki formüle göre hesaplayabilirler:

  • Saldırı öncesi: 1 aUST = 0.01827712143 LUNA veya 1 LUNC = 1.034735071 LUNA
  • Saldırı sonrası: 1 USTC = 0.02354800084 LUNA veya 1 LUNC = 0.000015307927 LUNA

Yatırımcılar şu anda hızlı bir şekilde yeni Terra 2.0 coin varlıklarını almaya devam ediyorlar. Bu işlem borsalarda otomatik olarak gerçekleşmekte olup, kullanıcılar LUNC varlıkları yerine yeni LUNA aldıklarını ve bakiyelerinin değiştiğini görebilirler.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir