Kripto Haberleri

Terra 2.0 için testnet duyurusu ve airdrop açıklaması geldi!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında dev bir çöküşe yol açan Terra için sonunda beklenen oldu. Kısa bir süre önce teklife sunulan kapsamlı kurtarma planının resmi olarak sona erdiği ve oy kullananların %65,5’inin bu hareketi onayladığı belirtildi.

Terra 2.0 27 Mayıs’ta geliyor

Bu yeni teklife göre Terra 2.0 blok zinciri, yeni LUNA projesinin eski zincirdeki sahiplere airdrop etkinliği yapılmasıyla 27 Mayıs’ta resmen başlatılacak.

Terra ekosisteminde tanınan bir isim olan ve sosyal medyada Orbital Command adıyla bilinen yatırımcı da bir tweet’te Terra 2.0 için test ağının  aktif olduğunu belirtti.

Yeni blok zincir, 26 Mayıs’ta 7.790,000 bloğunun o anki anlık görüntüsünü işlemeye hazır ve bu hafta içinde bu görüntüler sayesinde airdrop başlatacak. Airdrop’un ilk likiditesi, eski versiyon LUNA’nın büyük ve küçük sahipleri arasında eşit olarak dağıtılacaktır. Buna ek olarak da olaydan öncesi ve sonrasındaki sahiplerin bu airdrop etkinliğine hakkı olacakken, olay öncesinde LUNA bulunduranların daha fazla pay alacakları belirtildi.

LUNA sahiplerinin yaklaşık %83,3’ü oylamaya katıldı ve yatırımcıların yaklaşık %21’i çekimser kalırken, %13’ten fazlası karara karşı çıkan oy kullandı. Geriye kalan tüm kişilerinse bu yeni Terra 2.0 için destekler nitelikte oy kullandığı belirtildi.

Terra’nın kurucusu Do Kwon ve Terraform Labs (TFL) geçtiğimiz günlerde büyük airdrop etkinliği için borsalardan anlık görüntü verilerini topladıklarını söylemişti. Bu kapsamda da LUNA ve UST’den etkilenen tüm Terra DeFi platformlarının da sahipleri bu airdrop için hak kazanmış olacaklar.

Eski versiyonun sahipleri TFL ve Do Kwon Terra 2.0’da etkin bir rol oynamayacaklar. Bu ikili airdrop’un da bir parçası olmayacak. Buna ek olarak da yeni blok zincirin tamamen “topluluğa ait” olacağı açıklandı.

Yeni ağın etkinleştirilmesinden sonra eski Terra blok zinciri, Terra Classic olarak adlandırılacak ve yerel coin birimi LUNA Classic (LUNC) ismini alacak.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir