Metaverse Haberleri

Tencent, Metaverse dünyasına büyük bir giriş yapmak istiyor

Google News Abone Ol

Çinli teknoloji devi Tencent, Metaverse alanına büyük bir yatırım yaparak özel bir artırılmış gerçeklik birimi başlattığını duyurdu. Bu hamlesiyle birlikte sektöre büyük bir giriş yapmak isteyen şirketin bu alanda çalışmalarıysa hızla devam etmekte.

Tencent’ten Metaverse’e özel yeni iş birimi

Bu haftanın başlarında şirket, Tencent’in genişletilmiş yazılım ve donanım işini kurmakla görevlendirilmiş olan bir insan kaynakları biriminin kurulduğunu duyurdu. Birim, Tencent Games Global’in CTO’su Li Shen tarafından yönetilecek ve Tencent’in İnteraktif Eğlence iş grubunun bir parçası olacak.

Ortaya atılan çeşitli iddialarda, birimin bu yılın başlarında kurulduğunu, ancak Tencent tarafından bunun gizlendiği ve çeşitli kişilerce saklandığı belirtilmekte.

Artık tamamen açık bir şekilde şirket tarafından yapılan bir duyuruya göre, birimin sonunda 300’den fazla çalışanı olacak, ancak Tencent bu sayıyı performansına ve Metaverse endüstrisinin o anki mevcut durumuna göre ayarlayacak.

Tencent, Metaverse konseptine büyük yatırım yapan en son teknoloji devi konumunda. 2021’in sonunda Facebook olan ve yeniden adlandırılarak şimdiki Meta adını alan şirket, bu alanın en erken liderlerinden biri ancak Microsoft, Disney, Apple ve TikTok gibi tüm şirketler hali hazırda Metaverse sektöründe yer alıyorlar.

Haber, Khronos’un ev sahipliği yaptığı Metaverse Standartları Forumu’nun kurulduğu hafta gelmiş durumda. Forum, endüstri standartlarını belirlemeyi amaçlamakta ve Meta, Microsoft, Epic Games, Adobe, Sony Interactive Entertainment, Huawei ve daha da fazlasının yer aldığı kurucu isimlere sahip durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir