Kripto Haberleri

Tayvan’dan önemli kripto yasağı hamlesi!

Google News Abone Ol

Tayvan’da yerel bir haber merkezine göre, ülkenin Finansal Denetim Komisyonunun (FSC) kripto para birimi alımları için kredi kartlarını yasaklamayı planladığı belirtiliyor. Bu kripto yasağı ülkede yatırımcıları tedirgin etmiş durumda.

Ayrıca FSC, kredi kartı şirketlerine mevcut prosedürlerinin şartları karşılamaması durumunda üç ay içinde değişiklik yapmaları gerektiğini bildirmiş durumda. Bundan sonra, ödeme şirketlerine ait kontrol birimlerinin kendi iç uyumunu gözden geçirmesi ve müzakerelerin sonuçlarını rapor etmesi gerekecek.

Tayvan’dan kripto paraların riski hakkında mektup

Tayvan’ın FSC’si, ülkenin yerel bankacılık birliğine sanal varlıkların “spekülatif ve riskli olduğunu ve nakit akışlarının karmaşık olduğunu ve işlemleri etkin bir şekilde izlemenin zor olduğunu” hatırlatan bir mektup gönderdi.

Mektup ayrıca, kredi kartı işlemcilerinin sanal varlıklar için kullanılmamasına dikkat edilmesi gerektiğini de söylüyor. Bununla birlikte, rapora göre kredi kartı operatörleri, kartların yüksek kaldıraçlı işlemlere sahip yatırım ve varlık yönetimi araçları değil, tüketici ödeme araçları olduğunu savunuyor. Tayvan’ın FSC’si, kredi kartlarının çevrimiçi kumar, hisse senetleri, vadeli işlemler, opsiyonlar ve benzeri diğer işlemler için yasa dışı ödeme araçları olduğunu yıllardır savunuyor. En son FSC güncellemesi de konuya ilişkin daha katı bir tavır takındı ve operatörlere konu hakkında ayarlamalarını tamamlamaları için üç ay verdi.

Yapılan açıklamalara göre, mevcut ticari faaliyetlerde olduğu gibi, kredi kartı sahipleri kripto para platformlarına dikkat etmeli ve kendi çıkarları için bir işlemi kolaylaştırmamalıdır.

Asya’da kripto paralara ilişkin çeşitli önlem ve kısıtlamalar devam ediyor gibi duruyor. Ancak bazı noktalarda halen bu konuya ilişkin daha ılımlı yaklaşımlar da mevcut. Kısa bir süre önce, 14 Temmuz tarihinde Çin’in Şanghay Belediye Halk Hükümeti’nin beş yıllık dijital ekonomi geliştirme planına blockchain, NFT’ler ve Metaverse’ü dahil ettiğini duyurulmuştu..

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir