Haftalık Bülten

Tayland, 1 Nisan’dan İtibaren Kripto Paralarla Ödeme Yapılmasını Yasakladı!

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), mal ve hizmet ödemelerinde dijital varlıkların kullanımını yasaklayan emirler yayınladı. Yasaklar 1 Nisan'dan itibaren geçerli olacak.

Google News Abone Ol

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), mal ve hizmet ödemelerinde dijital varlıkların kullanımını yasaklayan emirler yayınladı. Yasaklar 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak.

Yasak, Tayland Hükümetinin kripto ödemelerine karşı duruşuyla uyumlu. Tayland Bankası, kripto varlıkları ödeme aracı olarak desteklemediği defalarca belirtti. Yasak ayrıca, SEC’den, mal ve hizmet satın alırken kripto varlıkların kullanımını düzenleme yapacağına dair son yorumların bir takibi olarak geliyor.

Tayland’da Finansal İstikrarı Korumak İçin Yasak

SEC, kripto ödemelerinin Tayland’ın ekonomik istikrarını bozabileceğini söyledi. Bu tavır muhtemelen son zamanlarda kripto piyasasında görülen büyük miktarda oynaklıkla bağlantılı.

Reuters, kripto ödeme hizmetleri sağlayan işletmelerin kurallara uymak için 30 güne kadar sürelerinin olduğunu bildirdi. Hareket, diğer çok ülkenin kripto varlıkları bir yatırım aracı olarak onayladığı, ancak ödeme aracı olarak onaylamadığı yaklaşımlarıyla uyumludur.

tayland.

Tayland Hâlâ Kripto Dostu Düzenlemeye Sahip

Ödeme aracı olarak kripto yasağına rağmen, Tayland Hükümeti hala kripto kullanımını teşvik eden yasalara sahip. Son zamanlarda hükümet, kripto yatırımları için planlanan %15’lik vergiyi kaldırdı ve bunun yerine belirli kripto borsalarındaki işlemlerden katma değer vergisinden muaf tutuldu.

İlginizi Çekebilir: Bu Haftanın Önemli NFT Haberleri!

Hükümet ayrıca, traderların kripto para yatırımlarından kaynaklanan vergi kazançlarına karşı yıllık zararlarını dengelemelerine izin verdi. Hareketler, Güneydoğu Asya’nın en büyük ikinci ekonomisinde kripto paranın benimsenmesindeki artışın ardından geldi.

Kripto veri toplayıcı Chainalysis, 2021’de DeFi’nin benimsenmesine öncülük eden ülkeler endeksinde Tayland’ı üçüncü sırada yer aldı. Ayrıca kripto toplayıcının 2021 küresel kripto benimseme endeksinde 12. sırada yer aldı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir