Kripto

Swing Failure Pattern Nedir? Price Action Konseptleri

Google News Abone Ol

Swing Failure Pattern Nedir?

Swing failure pattern birçok price action traderının kullandığı etkili bir price action konseptidir.Yükseliş trendinde bir swing high noktasının likiditesini temizleyip altında gelen kapanış ile marketin aşağı yönlü salınım yapmasıdır. Eğer tekrar tepe noktasına gelirse bize shortlama fırsatı verir. Modelin tamamlanması için trend çizgisi, bir düşüş trendinde önceki en yüksek seviyeyi veya bir yükseliş trendindeki önceki düşük seviyeyi kırmalıdır. Traderlar giriş ve çıkış yerlerini belirlemek için swing failure patterni kullanır. Yükselişte bir swing failure pattern gördüğünde traderlar short pozisyon açarlar. Piyasa bir yükseliş trendinde yeni bir zirve yapamadığında veya bunun tersi olduğunda, yorumlanabilir. Alıcılar kar elde etti ve tekrar satın almak istemediler veya büyük bir satış gerçekleşti. Fiyatı aşağı çekmeye zorladı.

Adsizkkk

 

Swing failure pattern trendin tersine döndüğüne dair bize oldukça güzel bilgiler verir. Erkenden aldığımız bilgi ile kazancımız oldukça artacaktır. Bir yükseliş döngüsünde, piyasa düşmeden önce mümkün olan en yüksek seviyeye veya aşırı alım limitine ulaşır. Daha sonra tekrar yükselir ancak önceki en yüksek seviyesini kıramaz ve bu da trend çizgisinin bir M şekli oluşturmasına neden olur.

Traderların piyasada kullandığı birçok swing failure pattern modeli vardır bu modelleri öğrenmek piyasa giriş çıkışlarında bizim kar almamızı sağlayacaktır.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir