Blockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Cardano projeleri SundaeSwap ve CardStarter, yatırımcılara verilen başarısız vaatler yüzünden tartışıyor!

Google News Abone Ol

Cardano (ADA) blok zinciri üzerine inşa edilen iki proje arasında devam eden dram, Pazartesi günü birden fazla sosyal medya platformunda tırmanarak ADA topluluğunu dehşete düşürdü.

Sorunlar, hızlandırıcı program CardStarter’ın kendi merkeziyetsiz borsasını veya DEX’i başlatacağını duyurduğu Nisan ayında başladı. Kısa bir süre sonra, kurucuları yatırımcıları yerel CSWAP tokenleri karşılığında Uniswap üzerindeki projeye likidite sağlamaya teşvik etti. Platformun geliştiricileri, bir süre sonra SundaeSwap adlı üçüncü taraf bir DEX ile bir anlaşma yaptı ve anlaşmayı geçen Haziran ayında “birleşme” olarak pazarladı. Anlaşmaya göre, CardStarter artık vaat edilen DEX’i geliştirmeyecek ve bunun yerine mevcut SundaeSwap DEX’e likidite sağlayacak.

Reddit kullanıcısı “Environmental-Law768” tarafından söylendiği gibi, yatırımcılara daha sonra SundaeSwap DEX’teki CSWAP sahipleri için bir YouTube bana her şeyi sor oturumu sırasında “büyük faydalar” sözü verildi. Ancak geçen hafta, bu sözde faydaların CSWAP’tan CardStarter’ın yerel CARDS tokenlerine 400:1 oranında bir dönüşüm olacağı ortaya çıktı. Platformda 15 milyon dolar değerinde likidite kilitleyen sahipleri, bunun yüzlerine bir tokat olduğunu ve çabaları için anlamlı bir ödül olmadığını hissettiler. Bir rug pull iddiaları yakında izledi.

Hem SundaeSwap hem de CardStarter, ADA meraklılarının ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’ın onaylamamasına rağmen suçu birbirlerinin üzerine atmak için sosyal medyayı kullandılar.

Hoskinson: Bir bütün olarak ekosistemin markasına zarar vermekten başka bir şey yapmıyor!

Hoskinson tarafından alıntılanan bir SundaeSwap açıklamasına göre, Haziran anlaşması tamamen bir pazarlama ve işbirliği anlaşmasıydı. Ancak SundaeSwap ekibi, kullanıcılarla iletişim kurarken birden çok kez yanlış yönlendirilmiş terimler kullandığını kabul etti. Daha da kötüsü, yeni piyasaya sürülen SundaeSwap DEX, başarısız işlemlerle ilgili çok sayıda kullanıcı raporundan zaten zarar gördü.

Pazartesi öğleden sonra bir YouTube akışı sırasında Cardano’nun kurucusu Hoskinson, taraflar arasındaki hararetli alışverişleri kınadı. Hoskinson, ilgili mütevelli kuruluşlar olan SundaeSwap ve CardStarter’ın davalarını yapmak için Twitter, Reddit, Telegram ve sosyal medyadaki diğer kanalları kullanmalarının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Hoskinson:

“Bu alçakça. Kişisel sorumluluğunuzdan vazgeçmeye çalışmaktan ve bir bütün olarak ekosistemin markasına zarar vermekten başka bir şey yapmıyor,”

dedi ve devam etti:

Lütfen millet, toplanın. Her iki taraf da bir araya gelir, arabuluculuk yapmayı kabul eder, birbirleriyle konuşur ve ne halt etmeye karar verirseniz verin. Ve tahkim sürecinden bir şekilde sağ çıkamazsanız, mahkemeler her zaman sizin için kullanılabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir