Amerika EndeksleriDünya EndeksleriEkonomi BülteniEkonomik TakvimEndekslerHaftalık BültenVadeli Endeksler

S&P 500 Yılın En İyi Haftasını Yayınladıktan Sonra Hisse Senedi Vadeli İşlemlerinde Son Durum Ne?

ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemleri, S&P'nin 2022'nin en iyi haftasını yayınlamasının ardından, üç aylık kazanç raporları ve beklenenden daha iyi gelen Ocak istihdam raporunun desteğiyle Pazar günü gecelik işlemlerde neredeyse değişiklik olmadı.

Google News Abone Ol

ABD Endeksleri Geçtiğimiz Hafta Nasıl Seyretti?

ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemleri, S&P’nin 2022’nin en iyi haftasını yayınlamasının ardından, üç aylık kazanç raporları ve beklenenden daha iyi gelen Ocak istihdam raporunun desteğiyle Pazar günü gecelik işlemlerde neredeyse değişiklik olmadı.

Dow Jones Sanayi Ortalamasına bağlı vadeli işlem sözleşmeleri %0.08 yükseldi. S&P 500 vadelileri %0,11 artarken, Nasdaq 100 vadelileri %0,1 arttı.

S&P ve Nasdaq Composite Cuma günü son altıdaki beşinci pozitif seansı için yükseldi ve endeksler de Aralık ayından bu yana en iyi haftasını kaydetti. Dow Cuma günü %0.06 düştü, ancak yine de hafta için %1.05 kazanç kaydetmeyi başardı. Bu arada Russell 2.000, 2022’nin beş haftasındaki ilk pozitif haftasını yayınladı.

Employment report.614b2366e96e8

Ocak Ayı İstihdam Raporundaki Artış Neyi İfade Ediyor?

Kazanç raporları ve beklenenden daha iyi gelen Ocak ayı istihdam raporu, ana ortalamaları yukarı itti. Çalışma Bakanlığı Cuma günü yaptığı açıklamada, Dow Jones tarafından yapılan ankete katılan 150.000 ekonomistin beklediğinden çok önce Ocak ayında 467.000 iş eklendiğini söyledi.

 Maaş bordrolarındaki artış ekonomi için hoş bir işaret olarak geldi. Artış, yatırımcılara faiz artırımlarının yakın olduğunu gösterdi, ilkinin Mart toplantısında gerçekleşmesi bekleniyor. – Commonwealth Financial Network portföy yönetimi başkanı Peter Essele

sp

S&P Şirketleri Kazanç Tahminlerini Geride Bırakıyor!

Geçen haftaki kazançlar ve yükselen oranlar yatırımcıları büyüme isimlerini pazarın değer odaklı alanları lehine değiştirmeye sevk ettiğinden, ana ortalamalar için yıla sert bir başlangıç ​​yaptı.

Şimdiye kadar kazanç bildiren S&P 500 şirketlerinin %56’sının, %79’u kazanç tahminlerini geride bırakarak ve %77’si gelir beklentilerini aşarak üç aylık kazanç bildirdi.

Untitled design 120

Meta, Amazon ve Snap Hisselerinde Son Durum! Meta, Kayıtlardaki En Kötü Haftasını Yaşıyor!

Bununla birlikte, bazı önemli hisselerde farklı durumlar mevcut. Amazon hisseleri Cuma günü %13,5, Snap ise %58,8 arttı. Facebook’un sahibi Meta’nın hisseleri, üç aylık güncellemesinden sonra Perşembe günü %26 düştü. Meta, kayıtlardaki en kötü haftasını geçiriyor.

Wells Fargo Cuma günü müşterilerine verdiği bir notta, “Genel yatırımcılar haberleri satmaya devam ediyor” dedi. “Döngüde geç kalıyoruz. Pazar daha seçici hale geliyor. Gelgit artık tüm tekneleri kaldırmayacak ve piyasa giderek daha az bağışlayıcı hale gelecek.” diye ekledi.

Firma, ileriye dönük yatırımcıların zararları hızlı bir şekilde azaltması ve üst veya alt satır rakamlarından ziyade şirketlerin marjlarına odaklanması gerektiğini söyledi.

indir 3

Hangi Şirketler Önümüzdeki Hafta Kazançlarını Bildirecekler?

76 S&P 500 şirketinin daha sonuçlarının yayınlamaya hazır olduğu yoğun bir kazanç haftası daha kapıda. Üç Dow bileşeni, Disney ve Coca-Cola dahil olmak üzere üç ayda bir güncellemeler sağlayacak. Amgen, Take-Two Interactive ve On Semiconductor Pazartesi günü kazanç bildirecek isimler arasında.

Önümüzdeki Hafta Borsada Neler Önemli Olabilir?

Haftanın ilerleyen günlerinde yatırımcılar, Perşembe günkü tüketici fiyat endeksi ve ardından Cuma günü Michigan Üniversitesi’nin tüketici duyarlılığı anketi gibi önemli enflasyon verilerini izleyecekler.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir