Kripto Haberleri

Son düşüşlerden yararlanan Tron DAO, 50 milyon dolarlık alım yaptı

Google News Abone Ol

USDD algoritmik sabit token projesini yöneten Tron DAO Reserve, dün yani; 12 Haziran günü 50 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Tron (TRX) satın aldığını açıkladı.

Satın alma, niyetinin “tüm blok zinciri endüstrisini ve kripto pazarını korumak” olduğunu belirten bir tweet ile duyuruldu.

Tron, USDD’yi korumak istiyor

Geçtiğimiz ay Terra’nın sabit token projesi TerraUSD’nin çökmesiyle bu alanda büyük bir korku başlamıştı. Yatırımcılar, satın aldıkları ve normal şartlarda dolara karşı birebir olması beklenen altcoin projelerinden korkar hale geldiler. Bu nedenle de projelerin kendisini nasıl koruyabileceklerine ilişkin gözle görülür kanıtlar gerekiyor. Tron DAO yönetimi de yatırımcıların güvenini kazanmak adına sermayesini artırmaya devam ediyor.

Tron DAO tarafından, USDD’yi korumak için kripto para birimleri ve diğer istikrarlı para birimlerinden oluşan bir rezerv biriktirilmiş durumda ve ihraç edilen toplam USDD’nin en az %130’unu elinde tutulması garanti edildi. Bu şekilde USDD’nin değerini sürekli olarak korumayı hedefleyen ekibin şu ana kadar başarılı gittiğini söylemek mümkün.

Tron, 5 Haziran’dan itibaren Tron DAO Reserve web sitesinde gerçek zamanlı teminat oranı güncellemelerini yayınlamaya başlayacağını söyledi. Bununla birlikte, oran şu anda neredeyse %193 civarında.

Tron’un USDD projesi 5 Mayıs tarihinde Tron blockchain üzerinde piyasaya sürüldü.

Kripto para piyasalarında yaşanan sert düşüşler nedeniyle hareketlilik artmış durumda. Bu hareketliliğe bağlı olarak da sabit coinler üzerinde hacim artışı yaşanıyor. Yatırımcılar şu anda ellerindeki varlıklarını dolara karşı sabit olan coinler ile değiştirmekte. Düşüşlerden etkilenmemek ve dolara karşı değerini korumak isteyen yatırımcılar da USDD’ye akın etmiş durumda. Bununla birlikte, Tron’un USDD market kapasitesinde 24 saatlik süreçte %3 civarında bir artış oldu. Söz konusu artış da market kapasitesini 723 milyon dolara kadar çıkarmış durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir