Altcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriTeknik Analiz
Trend

Solana’da Yeni Bir Dalga Mı Geliyor? Güncel Teknik Analizindeki Önemli Seviyeler

Solana Twitter sayfasından "The wave is coming..." diye bir paylaşım yaptı.

Google News Abone Ol

Solana anlık fiyatı $97,71 USDT, 24 saatlik işlem hacmi $1.645.444.352 USD. Anlık Market Cap sıralaması #7, piyasa değeri $30.787.638.197 USD.

Adsiz 7

Kısaca Solana (SOL) Nedir ?

Solana, merkeziyetsiz finans (DeFi) çözümleri sağlamak üzere blockchain teknolojisinin izne ihtiyaç duymayan yapısına dayanan, işlevsel bir açık kaynak projesidir. Solana projesiyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017 yılında başlarken, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Foundation tarafından Mart 2020’de resmi olarak kullanıma açıldı.

Solana protokolü, merkeziyetsiz uygulama (DApp) geliştirmeyi kolaylaştırmak üzere tasarlandı. Blockchain altyapısı üzerine inşa edilen Hisse İspatı (Proof-of-Stake, PoS) konsensüs algoritmasıyla birleştirilmiş Geçmiş İspatı (Proof-of-History, PoH) algoritması tercih edilerek ölçeklenebilirliğin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Sık sık “Ethereum katili” olarak adlandırılıyor. Proof-of-stake blockchaine sahip Solana ağının en yüksek işleme kapasitesinin saniyede 50.000 işlem (TPS) olduğu iddia ediyor.

“Proof-Of-Stake Nedir?” adlı yazımıza alt kısımda bulunan panelden erişim sağlayabilirsiniz.

Proof of Stake Nedir? Proof of Work’den Farkları

YENİ DALGA GELİYOR!

Solana Twitter adresinden yapılan paylaşımda “The new wave is coming… ( Yeni dalga geliyor… )” adlı yazı kullanıcıların dikkatini çekti. Bu paylaşımla gelecek güncellemeler fiyatı nasıl etkileyebilir?

Yazının altındaki linke tıkladığımızda aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfa bizi karşılıyor. Bu sayfadaki kutucuğa mail adresinizi yazdığınızda size yeni dalganın ne olabileceğini ilk öğrenenlerden olacağınızdan bahsediliyor.

Adsiz 8

SOLANA (SOL) GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ, DESTEKLER VE DİRENÇLER

sol

Solana grafiğini 18.12.2021 tarihinde incelemiş ve grafiğinin pozitif durmadığını desteklerin denenebileceğini 90$ seviyelerine inerse orta vadeli alım yapılabileceğini düşündüğümü yazmıştım. Grafiğin negatif göründüğünü söylediğimiz tarihten bu yana yaklaşık %57 düştü. Anlık olarak inceleyecek olursak SOL/USDT günlük grafiğinde fiyatın 105$ – 87$ aralığında hareket ettiğini söylemek yanlış olmaz. Eğer fiyat kendini mor kutunun üstüne hacimli bir şekilde atabilirse. üstteki direnç bölgelerini test edebilir. Gelecek olan yeni dalganın içeriğine bağlı olarak hızlı yükselişler görebiliriz. Grafikte önemli gördüğüm destekler ve dirençleri grafik üzerinde belirttim.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

AŞAĞIDAN SOL/USDT GRAFİĞİNİ ANLIK TAKİP EDEBİLİRSİNİZ


 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir