Altcoin HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

Solana Ventures, Solana’da GameFi’yi Artırmak için 150 Milyon Dolarlık Fon Başlattı.

Google News Abone Ol

Solana Ventures, Solana’nın blockchain oyun ekosistemine yatırım yapmak için Forte ve Griffin Gaming Partners ile ortaklık kurdu.

Solana Labs’ın stratejik yatırım kolu olan Solana Ventures, Solana’daki Web3 oyun geliştiricilerine yatırım yapmak için 150 milyon dolarlık bir finansman girişimi duyurdu.

Finansman girişimi, blockchain tabanlı oyun geliştiricileri için bir teknoloji çözümleri sağlayıcısı olan Forte ve yalnızca küresel oyun pazarına yatırım yapmaya odaklanan bir risk sermayesi şirketi olan Griffin Gaming Partners ile ortaklaşa kuruluyor.

Basın açıklamasına göre fon, Solana ekosistemindeki blok zinciri tabanlı oyun tasarımcılarına ve yapımcılarına yatırım yapacak. Axie Infinity’nin muazzam başarısı ve NFT’lerin artan popülaritesi, bu yıl blok zinciri destekli, oyna-kazan oyunlarını öne çıkardı. Son aylarda düzenli olarak başlatılan bu tür sayısız projeyle, birçoğu Solana’da evlerini buldu.

Solana, saniyede yaklaşık 65.000 işlem gerçekleştirdiğini iddia eden yüksek performanslı bir blok zinciridir. Bu mevcut lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’dan çok daha yüksek bir orandır. Sonuç olarak, gelecek yıl için uzayda en çok beklenen oyun sürümlerinden bazıları, bunun üzerine inşa etmeyi ve başlatmayı seçti.

Bir basın açıklamasında finansman girişimi hakkında yorum yapan Solana Ventures Ortağı Matthew Beck şunları söyledi:

“Ekosistem hala blok zinciri ve oyunun kesişim noktasının neye benzediğini tanımlıyor ve bu yeni nesil oyun tasarımcılarını ve yapımcılarını desteklemeye yardımcı olmak için Forte ve Griffin Gaming Partners ile ortak olmaktan çok memnunum.”

Bu, Solana’nın yatırım kolu için ikinci blockchain oyun odaklı yatırım girişimidir. Kasım ayında, Lightspeed Venture Partners ve FTX ile ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon başlattı. Griffin Gaming Partners ise son iki yılda geleneksel ve blockchain tabanlı oyun şirketlerine 400 milyon doların üzerinde yatırım yaptı.

Griffin Ortağı Pierre Planche, kısmen Solana’nın “ölçeklenebilirlik ve kullanıcı deneyimi ile yolu açmaya” yardım etmesi sayesinde oyun ve etkileşimli medyanın “blok zincirinin temel taşı” haline geldiğini ekledi.

Bazı tahminlere göre, video oyunu endüstrisinin gelirinin 2021’de 180 milyar doları aşacağı ve kârın çoğunun oyun yayıncılık şirketlerine ve hissedarlarına gideceği tahmin ediliyor. Öte yandan, NFT destekli oyna-kazan oyunları, oyunculara kârın çoğunu kendileri için kazanma şansı verir, bu da şu anda kurulmuş olan modele büyük ölçüde zarar verebilecekleri anlamına gelir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir