Teknik AnalizSolana Teknik Analiz

Solana (SOL) teknik analiz: Ağdaki hack olayının ardından yükseliş gelecek mi?

Google News Abone Ol

Solana’nın fiyatı, Temmuz ayındaki ana seviye olan 35 dolara kıyasla bu hafta görülen düşüşleri önlemek için biraz daha yüksek destek tarafından sıkı bir şekilde tutulmaya devam ediyor. Popüler akıllı sözleşme token projesi, Çarşamba günü büyük bir saldırının başlamasına neden oldu ve birçok olumsuz duyguya ve yatırımcı tepkisine satışa yol açtı. Bununla birlikte, Solana’nın fiyatı 46.67 dolardan en son alıcı sıkışıklığı olan 38,00 dolara kadar olan spiralden hızla çıkıyor gibi görünüyor. Bu durum da ağdaki yatırımcıları heyecanlandırırken, gözler şimdi yaşanacak fiyat hareketlerinde.

Solana fiyatı Çarşamba günkü milyonlarca dolarlık hack’ten bu yana hızlı toparlandı

Çarşamba günü, bilinmeyen bir bilgisayar korsanı Phantom gibi bazı dijital cüzdanlardan SOL, SPL ve diğer Solana tabanlı tokenlerde yaklaşık 5 milyon dolar çalmayı başardığında ağdaki birçok yatırımcı acı ve hayal kırıklığı yaşadı.

Olayın arkasındaki bilgisayar korsanı, dijital cüzdanları hedef aldı ve kripto topluluğunu bu tür platformlarda depolanan tokenlerin güvenliği konusunda düşünmeye itti. Bazı yatırımcılar, token varlıklarını daha sonra daha düşük bir fiyattan satın almak amacıyla SOL’de kısa pozisyon almaya karar verdi. Büyük olasılıkla bunlar, Solana’nın 35,00 dolardan destek aldıktan sonra fiyatını yükselten aynı yatırımcı grubu olarak karşımıza çıkmakta.

solana santiment

Yukarıdaki görselde yer alan Santiment’in sosyal hacim metriği, 1 Ağustos ile 4 Ağustos arasında SOL hakkında ek konuşmaları ve tartışmaları bizlere yansıtıyor. Buna göre, yatırımcıların hareketliliği arttı ve bu nedenle yatırımcıların bu tür olaylardan rahatsız olunduğunu söylemek mümkün. Geçmişte, saldırılar ve açıklardan yararlanmalar genellikle çift haneli kayıplarla sonuçlanıyordu. Ancak bu hack, SOL için rakibi olan dev Ethereum‘u devirmeyi uman akıllı sözleşme platformuyla pek uyumlu değil. Yine de saldırının ardından devasa zararların yaşanmamış olması yatırımcıları bir nebze olsun güçlü tutmuş gibi görünüyor.

Topluluk hack olayının etkisini kaybetmeye başladıkça, Solana fiyatı önemli yükseliş sinyallerini göstermeye başlıyor. Örneğin, dört saatlik grafikteki hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), 12 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) 26 günlük EMA’yı geçtiğinde boğaların çabalarını ikiye katlamalarını sağlayabilir.

solana sol teknik analiz

Yatırımcılar ayrıca 4 saatlik grafikte görüldüğü gibi azalan kama modelinden gelen %11.92 ralliyi de yaşayabilirler. Bu model, önemli bir yukarı yönlü fiyat hareketinin ardından düşüş düzeltmesinin ardından oluşmaktadır. Bir konsolidasyon periyodu, kamanın en geniş noktaları arasındaki mesafeyle eşleşen yukarı doğru bir kırılmadan önce deseni taçlandırır.

SOL için 44,42 dolardan bir toparlanmanın garanti edilmediğini, dolayısıyla yatırımcıların 42.00 dolardan kâr almayı düşünmesi gerektiğini belirtmekte fayda var. Solana fiyatının yukarıya doğru %11.92 tırmanırken karşılaşacağı engellerden bazıları, beklenen gücü geciktirebilecek veya sabote edebilecek 100 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 50 günlük SMA’dır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir