Teknik AnalizSolana Teknik Analiz

Solana (SOL) analiz: Piyasalarda büyük tehlike!

Google News Abone Ol

Solana (SOL) fiyatı, Avrupa Birliği’nin kripto para birimleri için bir çerçeve oluşturduğu, vergiden muaf yatırımcılara ödeme yapma yeteneğini sınırladığı ve bunları artırdığı yönündeki raporların ardından Avrupa’nın baskısı altında eziliyor. Daha da kötüsü, Avrupa bloğu, hanelerin karneye bağlanması ve dünya savaşlarından bu yana görülmemiş yüksek fiyatların hanelere aktarılmasıyla en önemli enerji kriziyle karşı karşıya. Bu, Avrupalı ​​hanelerin kripto para birimlerine harcayacak paralara ve sakin ortama sahip olmadığı anlamına gelmekte, bu da endüstrinin en azından bu yıl potansiyel yatırım akışlarında milyarlarca dolar kaybedeceği anlamına geliyor olabilir.

AB’deki enerji çöküşü Solana’yı kötü etkiledi

Solana’nın fiyatı, Avrupa’daki hane halklarının harcamaları kısıp paralarını kripto para birimlerinden ayırdıkça AB bloğundan kaybedilen milyarlarca dolarlık yatırımdaki boşluğu doldurmak için Amerika, Orta Doğu ve Asya’ya bağlı bir hale geliyor. Yerel yatırım fonları bile, genel bilançolarına göre kripto para birimlerine olan ilgilerini azaltıyor. Bu, SOL fiyatının gelecekteki hacminde daha düşük noktaların görülebileceği anlamına gelmekte.

solana sol analiz

Yeni bir toparlanmanın tetiklenebilmesi için şu anda Solana için önemli bir hacim artışı gerekiyor. Bunun öncesinde de fiyat hareketinin Temmuz ayında en düşük seviyelere döndüğünü ve 30 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 30.96 dolara tekrardan yaklaşmasını görebiliriz. SOL için kritik seviye işareti bir kez daha 18.66 dolar noktasında, bu da uzun vadeli bir dip ve izlenmesi gereken önemli bir destek seviyesi olarak göze çarpıyor.

Solana için şu anda yeni bir sıçrama veya artış imkansız görünüyor, ancak yine de ufak destekler yapılabilir. Yatırımcılar genellikle durgunluk sırasında dip noktalardan alım yaptığından, bu tür sermaye hareketleri 38,00 dolara doğru bir rallinin başlangıcı olabilir. Bu şu anda turuncu yükselen trend çizgisine ve 55 günlük basit hareketli ortalamaya karşı olacaktır. Boğalar bu düşüş trendini kırarsa, %27’lik güzel bir getiriyi temsil eden 42.90 dolar civarına doğru hızlı bir test görebiliriz.

AB ülkelerinde görülen bu enerji krizi ile birlikte genel olarak piyasalar da geri çekiliyor. Bugün 20 yıl aradan sonra ilk kez dolar ve euro değerleri eşitlendi ve buna AB ülkelerinin enflasyon oranları neden olmakta. Bununla birlikte ABD’de de yine artan enflasyon ve bunun sonucunda alınan bazı kararlar doların yükselmesine neden oldu. Uzmanlar şu anda Avrupa ülkelerinden bu konuya dair reaksiyonlar beklerken kripto para piyasalarında düşüş bu süreçte devam edecek gibi duruyor. Üstelik Solana’ya ek olarak lider isimler Bitcoin ve Ethereum için de muhtemelen benzer bir senaryo izlenecektir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir