Nedir ?

Solana Nedir? Nasıl Hızlıca Başarılı Oldu?

Google News Abone Ol

Solana(SOL) Nedir ?

2017 yılında kurulan Solana, merkezi olmayan, ölçeklenebilir uygulamaları barındırmak için tasarlanmış bir blok zinciri platformudur. Solana, işleyebileceği işlem sayısı açısından çok daha hızlıdır ve Ethereum gibi rakip blockchainlere göre daha düşük işlem ücretlerine sahip olduğundan Ethereum killer olarak adlandırılmaktadır. Bloomberge göre Solana uzun vadede Ethereum’a potansiyel bir rakiptir.Solana Ethereum a gore daha iyi

Günümüzde Solana kripto para piyasasında 45 milyar dolarlık piyasa değeri ile 5. Sırada bulunuyor. 1 Ocak 2021’de 1.5 dolardan işlem gören Solana’nın günümüzde 145 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 2021 yılının Solana için oldukça iyi bir yıl olduğunu ve kendisini bulduğunu söyleyebiliriz. Uzun vadede ekonomistlerin tahminlerine göre Solana’nın çok daha fazla büyüyeceği öngörülmekte. Aralık 2021’e kadar Solana, işlem başına ortalama 0,0025 ABD doları maliyetle 40 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

Adsiz1222

Şuan dolaşımda 314 milyon Solana olmasına karşın Solana’nın toplam arzı ise 511 milyondur Solana’nın da aynı Ethereum gibi madenciliği günümüzde oldukça popüler ve oldukça yüksek kazanca sahip. Madencilik süreci oldukça basit olan Solana için BTC gibi yüksek seviyede donanım yatırımı gerekmiyor Solana madenciliği staking üzerinden üretimi değil bulut sistem üzerinden üzerinden üretimi destekler ancak Solana madenciliği bulut sistemine sahip olduğundan sözleşme süresine sahiptir Solana’dan farklı olarak Ethereum, madencilerin işlemleri doğrulamak için karmaşık bulmacaları çözmek için rekabet etmesi gereken bir madencilik sistemine sahiptir ve çevreye daha fazla zararlıdır.

Yenilikçi fikirleri sayesinde Solana hem küçük hem de büyük çaplı yatırımcılara sahip ve kolay bir erişime sahip.

Sol bize DeFi ekosistemindeki merkezi uygulama geliştirmeyi sunuyor. Solana, diğer işlevlerinin yanı sıra oyunlar, yatırım, sosyal medya ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi başka uygulamanın geliştirilmesini destekler.

Solana, kendisini dünyanın en hızlı blok zinciri olarak adlandırıyor ve her biri bir kuruştan daha düşük bir maliyetle saniyede 65.000 işlemi doğrulama yetisine sahip.

Solana İş Ortakları

 

solana is ortaklari

Ekip şu anda Apple, Qualcomm, Intel, Google, Microsoft, Twitter, Dropbox ve daha fazlası dahil olmak üzere dünyanın önde gelen kuruluşlarının deneyimleriyle destekleniyor. Solana’nın yarattığı etki, Multicoin Capital, Foundation Capital, SLOW Capital, CMCC Global, Abstract Ventures ve daha fazlasını içeren birçok yatırımcının da dikkatini çekti.

Solana’nın (SOL) kripto endüstrisinde birçok ortağı var; Bunlar arasında Project Serum, FTX, Terra, akash, Chainlink, civic, dfuse, Formatic, Stardust, Kin, Tempest ve daha fazlası yer alıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir