Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Solana Başka Bir Ağ Kesintisi Mi Yaşıyor?

Google News Abone Ol

Solana, işlemleri işlemede sorun yaşamaya devam ediyor.

Yüksek verimli blok zinciri, kullanıcılar Raydium’un en son AcceleRaytor “initial DEX offering”ine (IDO) katılmak için çabalarken, dün saniyede işlem hızının kabaca %50 düştüğünü gördü. Birçok kullanıcı, işlemlerinin daha uzun sürmesinden dolayı hüsrana uğrasa da, ağ önceki bir IDO sırasında olduğu gibi çevrimdışı olmadı.

Dünün IDO’su, Solana’da sosyal ağ, e-ticaret, oyun ve ticareti birleştirmeyi amaçlayan bir Metaverse projesi olan Realy içindi. Kendisinden önceki diğer Raydium IDO’ları gibi, Realy teklifi için tahsisler çok aranıyordu. IDO sırasında avantaj elde etmek için, teknoloji konusunda bilgili birçok yatırımcı, işlemlerinin daha hızlı işlenmesini sağlamak için botlar kullandı.

Raydium IDO’larda bot kullanılması geçmişte Solana ağını ciddi şekilde etkilemiştir. Eylül ayında, Raydium’un Grape Protocol için IDO’su ile etkileşime giren botlar, ağı işlemlerle tıkayarak durmasına neden oldu. Solana geliştiricileri ve “node” operatörleri ağı tekrar çevrimiçi duruma getirmek için çabalarken ağ yaklaşık 18 saat kapalı kaldı.

Grape Protocol IDO’dan bu yana uygulanan düzeltmelerin, botların neden olduğu yüksek ağ trafiğine rağmen Solana’nın bu vesileyle çevrimiçi kalmasına yardımcı olması mümkündür.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir