Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Singapur kripto ATM’leri merkez bankası baskısından sonra kapatıldı!

Google News Abone Ol

Singapur Para Otoritesinin, şehir devletindeki kripto para birimi otomatik vezne makinelerini kapatmaya karar verdiği bildirildi.

Bloomberg’e göre, Singapur’un merkez bankası Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından yayınlanan yeni düzenlemelere uymak için ülkedeki kripto para ATM operatörleri Salı günü operasyonlarını kapatmak zorunda kaldı.

Daenerys & Co, “şaşırdığını” söyleyerek ve Salı akşamı ATM hizmetini iptal ederek, şehrin kripto para birimi operatörlerinden birkaç tepki aldı. Ana rakibi Deodi, ATM ağını kapattı ve kripto ATM’lerini kaldırması için personel gönderdi.

Hareket, Singapurlu gözlemcinin halka yönelik reklam kripto para birimini düzenlemeye yönelik daha geniş bir çabasının bir parçası. Pazartesi günü, merkez bankası kripto firmalarının hizmetlerini halka açık yerlerde, web sitelerinde ve sosyal ağlarda tanıtmasını yasaklayan yeni bir kılavuz yayınladı.

Bununla birlikte, Singapur’un kripto üzerinde ekşimesi daha çok bir sürpriz. Şehir devleti merkezli bir fintech girişimi olan Coincub, şehrin “iyi yasama ortamı” ve “yüksek kripto para birimi benimseme oranı” nedeniyle Aralık ayında Singapur’u dünyanın en kripto dostu ülkesi seçti. Ancak, şehir devletindeki yasama ortamı şu anda daha bulutlu görünüyor.

Singapur’daki kısıtlama, İspanya ve Birleşik Krallık’ta benzer reklam kısıtlamalarının yürürlüğe girmesinden kısa bir süre sonra geldi. Pazartesi günü, İspanyol hükümeti kripto şirketlerinin düzenleyici onay için reklam kampanyalarını 10 gün önceden göndermelerini isterken, Birleşik Krallık kripto para birimi reklamcılık normlarını gözden geçirerek aldatıcı iddialara sahip ürünleri çökertme sözü verdi.

Ayrıca: Uruguay’ın ilk Bitcoin ATM’sini kurduğu bildirildi!

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir