Blockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Singapur firması, sahte COVID-19 aşılarıyla savaşmak için blockchain kullanıyor!

Google News Abone Ol

Singapurlu sağlık hizmetleri sağlayıcısı Zuellig Pharma, uygulayıcıların süresi dolmuş aşıları uygulamasını önlemek için COVID-19 aşılarını izlemek için blok zinciri tabanlı bir ağ kullanıyor.

Zuellig Pharma, yeni “eZTracker” yönetim sisteminin, müşterilerinin bir mobil uygulama aracılığıyla aşılarının kaynağını ve orijinalliğini anında doğrulamasını sağlayarak yanlış saklanan veya sahte aşıların kullanılmasını önlemeye yardımcı olabileceğini söylüyor.

Zuellig Pharma‘nın dijital ve veri çözümleri başkan yardımcısı ve başkanı Daniel Laverick, “Son kullanma tarihi geçmiş veya yanlış saklanan aşıları içeren kazalardan kaçınılabilir” dedi.

eZTracker, tedarik zinciri şeffaflığını iyileştirmek için birden fazla veri noktasını yakalamak, izlemek ve izlemek için SAP blok zincirini kullanır. eZTracker web sitesi nasıl çalıştığını şöyle açıklar:

“Ürününüzün yetkili bir distribütörden gelip gelmediğini anında doğrulamak için paket üzerindeki QR kodunu tarayın.”

Laverick, “Hastalar, son kullanma tarihi, sıcaklık ve menşei gibi önemli ürün bilgilerini doğrulamak için ürün ambalajındaki 2D veri matrisini blok zinciri tarafından desteklenen uygulaması aracılığıyla tarayabilir” diye ekledi.

SAP Blockchain, müşterilerinin mevcut uygulamaları için özelleştirilmiş blockchain uzantıları geliştirmesine olanak tanıyan bir Hizmet Olarak Blockchain (BaaS) olarak operasyonları yürütür. SAP’ye göre, dünyadaki işlem gelirinin %77’si sistemlerinden birine dokunuyor.

2020’de Zuellig, eQTrakcer’ı İnsan Papilloma Virüsü Gardasil’e yönelik aşıları izlemek için kullanıldığı Hong Kong’da dağıtmak için ilaç şirketi MSD ile ortaklık kurdu.

Laverick, “Aşılar tedarik zincirindeki çeşitli devir noktalarından geçerken, ürünlerin veri noktaları eZTracker’ın güvenli blok zinciri defterine yükleniyor ve bu, kurcalanmamasını sağlıyor” dedi.

“Sağlık uzmanları ve hastalar gibi kullanıcılar, ürün paketindeki benzersiz bir veri matrisi kodunu tarayarak aşının gerçekliğini doğrulayabiliyor.”

100 yıl önce kurulan Zuellig, Asya’nın en büyük sağlık hizmeti sağlayıcı gruplarından biridir. Zuellig ayrıca, özellikle hükümetlere, yerel sağlık yetkililerine ve özel sektöre uçtan uca aşı yönetimi sağlayan eZVax adlı bir ürüne sahiptir.

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi tarafından hazırlanan bir rapora göre, Güneydoğu Asya her yıl sahte ilaçlara 520 milyon ile 2,6 milyar dolar arasında harcanan sahte ilaçların yuvası.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir