Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Singapur, 2021’de kripto yatırımlarında 13 kat artış gördü!

Google News Abone Ol

KPMG’nin Pulse of Fintech raporuna göre Singapur, geçen yıl kripto ile ilgili yatırımlarda 2020’de 110 milyon dolardan 1,48 milyar dolar değerinde on kat artış gördü.

İlgili: Singapur kripto ATM’leri merkez bankası baskısından sonra kapatıldı!

Araştırmaya göre, şehir devleti, yalnızca geçen yıl tamamlanan 1,48 milyar doların üzerinde yatırımla, uzun süredir kripto para birimi faaliyetinin merkezi olarak kabul ediliyor.

KPMG, artışın kısmen, ülkeyi hızlı büyüyen firmaların halka açılabileceği bir seçim yeri olarak konumlandırmak için özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) listeleme çerçevesi kurmak gibi sermaye piyasasını canlandırmaya yönelik hükümet çabalarından kaynaklandığını ileri sürüyor.

Bu yıl, düzenleyiciler spekülatif dijital varlıkları düzenleme çabalarını artırıyor.

Yetkililer daha fazla düzenleme getirse bile KPMG, Singapur’un kripto yatırımının bu yıl güçlü kalacağını tahmin ediyor.

Merkez bankası kripto para birimi şirketlerine Ocak ayı başlarında hizmetlerini halka tanıtmayı durdurmalarını emretti. Ayrıca, başvuranların çoğu, Singapur’da düzenlenmiş bir kripto para birimi işletmesini işletme izinleri için lisans prosedürünü geçemedi.

KPMG raporuna göre, geçen yıl kripto para birimi ve blok zinciri yatırımlarının çoğu, hizmetlerden ziyade yazılım ve temel altyapıya odaklandı. Gelişmekte olan sektör, KPMG’ye göre geçen yıl 3,94 milyar dolara yükselen Singapur’daki toplam fintech yatırımının üçte birini oluşturdu.

KPMG ayrıca, Asya-Pasifik’in fintech yatırımının 2021’de 27.5 milyar dolarlık rekor bir seviyeye ulaştığını ve toplam finansmanın yalnızca ikinci yarıda 17,4 milyar doları aştığını vurguladı (2020’de 11,5 milyar dolara kıyasla). Girişim sermayesi finansmanı 2020’de 11.5 milyar dolardan 2021’de 19.6 milyar dolara yükseldi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir