Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Jump Crypto, şimdiye kadarki en büyük DeFi ‘kurtarma’ işleminde 320 milyon dolarlık Wormhole hackinden gelen fonları yeniliyor!

Google News Abone Ol

Perşembe günü, Wormhole token Bridge geliştiricisi Certus One’ın sahibi olan bir kripto risk sermayesi şirketi olan Jump Crypto, yıkıcı bir istismara maruz kalan bir Solana-Ethereum köprüsüne 120 bin Ether (ETH) yatırdığını duyurdu. Bir gün önce bilgisayar korsanları, Solana (SOL) platformunda sahte bir şekilde 321 milyon dolar değerinde 120 bin Wrapped Ether (wETH) bastı, ardından Ethereum ağında 93.750 wETH’yi ETH için kullanırken, geri kalanını Solana ağındaki diğer altcoinler ile değiştirdi.

Cross Chain ETH-wETH’nin birbirine karşı 1:1 değişim oranına sahip olması gerekiyor. Bu nedenle, wETH’nin yetkisiz basımı, temel köprüye olan güveni hızla azaltabilen önemli bir enflasyona yol açar. Jump Crypto’nun en son “kurtarma paketinden” ve bir yama düzeltmesinden sonra, Wormhole geliştiricilerinin tweet’lemesiyle işler normale döndü:

“Tüm fonlar geri yüklendi ve Wormhole yedeklendi. ETH sözleşmesi dolduruldu ve tüm wETH 1:1 oranında desteklendi.”

Birçok kullanıcı, @terrysoh87 yazarak asil hareket için Jump Crypto’ya teşekkür etmek için hızla sosyal medyaya gitti:

“Çok teşekkür ederim. VC’den sıklıkla nefret edildiğini biliyorum, ancak böyle zamanlarda herkes VC’nin günü kurtarmasını umuyor. Hepimiz başaracağız”

Ancak, göze çarpan bir sorun da var – “saldırıya uğramış fonların” nerede olduğu ve bunları alan kötü niyetli aktörün gelecekte benzer merkezi olmayan finans dolandırıcılıklarını caydıracak sonuçlarla karşılaşıp karşılaşmayacağı. Bu tokenlar hileli bir şekilde basıldığından ve ekosistemde hala var olduğundan, “temiz” ETH’ye aklanırken “saldırıya uğramış” ETH tokenlerinin değiştirilebilirliği konusunda endişeler uyandırıyor. Ek olarak, bu kadar çok tokenin basılması geçici enflasyonist endişelere yol açabilir. @dotstack (rhymer.stk) şunu yazdı:

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir