Kripto Haberleri

Sıcak gelişme: ABD’de, Terra Kurucusu Do Kwon hakkında dava açıldı

Google News Abone Ol

ABD’nin Illinois eyaletinden bir kişi, şüphelilerin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği ve yatırımcıları yanlış yönlendirdiği iddiasıyla Terraform Labs, kurucusu Do Kwon ve Luna Foundation Guard (LFG) dahil olmak üzere birçok VC şirketini dava etmeye karar verdi.

Davadan bir sonuç çıkması umut ediliyor

Bölgeyle ilgilenen Savcı Nick Patterson, Cuma günü Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde bir toplu davada tazminat talep ederek kayıpların geri alınması ve davadan herhangi bir yasal tazminat veya ceza kararı çıkması umuduyla dava açmış durumda. Patterson, şüphelileri Kaliforniya eyalet ve federal yasalarını ihlal etmekle suçladığını bildirdi.

Davacı olan kişi, “Terra Tokens”ın (UST, LUNA ve diğer ekosistem coinleri için kullanılan terim) menkul kıymetlere benzer olduğunu, ancak yatırımcıların onları bu şekilde tanımamış olsalar bile, Terraform Labs ve VC’lerin durumuna vurgu yaptı. Ayrıca LFG’nin arkasında olduğu kendi projesini pazarladığı da davaya eklendi.

LUNA ve UST, stablecoin sabitlemesini kaybettikten sonra geçen ay piyasaları çarpacak bir şekilde çöktü. LUNA’yı yeniden başlatma girişimleri de şimdiye kadar yatırımcıları projeye geri çekmeyi başarabilmiş değil.

Davada, Twitter’dan ekran görüntüleri içeren dosyalamanın, Kwon’un UST’nin depegging riskiyle karşı karşıya olduğunu iddia eden diğer taraflara yönelik küçümseyen tepkilerinden yoğun bir şekilde alıntı yaptığı öğrenildi.

Terraform Labs ve Do Kwon’a ek olarak, davalılar arasında Definance Capital/ Definance Technologies Oy, GSR/GSR Markets Limited, Jump Crypto, Jump Trading LLC, Nicholas Platias, Republic Capital, Republic Maximal LLC, Three Arrows Capital, Pte. Ltd. ve Tribe Capital gibi şirketler de yer alıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir