Altcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

SHIB ve Dogecoin rekabeti gitgide artıyor!

Google News Abone Ol

Shiba Inu ve Dogecoin, bugünlerde tarihin en büyük rekabetlerinden biri yaşıyorlar. Kazanç bir yana topluluk bakımından da bir rekabet içerisindeler.

SHIB’ın takipçi sayısı artıyor

Son bir sene içerisinde gerek SHIB olsun gerek DOGE olsun inanılmaz bir büyüme gösterdiler. Özellikle Dogecoin Twitter’ı kasıp kavurdu diyebiliriz. Twitter kullanıcıları ve takipçileri açısından her paylaşımları izlenmektedir. SHIB’den bir adım önde diyebiliriz lakin SHIB’de bu açığı kapatmak için dolu dizgin gidiyor. Açığın kapanması çok uzun sürmeyecek gibi duruyor. Shiba Inu daha yeni bir altcoin projesi. Henüz birinci senesinde ve birinci sene için oldukça başarılı bir yol katetti ve şuan kripto para piyasasının en popüler altcoinlerinden biri haline geldi.

Doge Twitter takipçi sayısı açısından şimdilik SHIB’in gerisinde kaldı. Bu günlerde Shiba Inu’ni Twitter takipçi sayısı 3.332.470 milyon üzerine çıktı. Dogecoin’in Twitter hesabında ise takipçi sayısı 3.356.541 milyon olarak gözüküyor. Elimizdeki veriler ışığında SHIB altcoin’inin; Ethereum, Solana ve Cardano’nun hemen arkasında kaldığını söyleyebiliriz. Takipçi sayısı baz alındığında  SHIB’ın, en iyi 10 kripto para birimi içerisinde 4. sırada yer alıyor.

Shına Inu’den Buterin’e teşekkür

Shıba Inu 13 mayıs tarihinde birinci senesini kutladı. Kutlama mesajı içerisinde Vitalik Buterin ile yapılan bağışa değinildi. Buterin daha evvel Hindistan Covid Yardım Fonu’na bağışlamak üzere trilyonlarca SHIB satın almıştı. Yaklaşık 1 milyar dolardan fazla dijital token bağışlayan Buterin bu eylemi nedeniyle teşekkür mesajının muhatabı oldu.

Burada önemli olan sadece bağış yapılmış olması ya da bağışın toplam değeri değil. SHIB’in geleceğine ve güvenirliğine  yönelik bir adım atılmış olması. SHIB Memecoin’i ile bağış yapılmış olması birçok kripto para yatırımcısının SHIB’e olan merakını cezbetti. Bu da SHIB için en büyük boğa rallilerinden birinin başlangıcıydı diyebiliriz. Buterin bağış  yaparak bir taş ile birden fazla kuş vurmuştur. Hem Hindistan gibi fakir bir ülkeye Covid yardımında bulunulmuş hem de bir Memecoin için tanıtım yapılmıştır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir