NFT Haberleri

Serie A ve Sorare arasında önemli NFT işbirliği

Google News Abone Ol

Küresel bir fantezi futbol oyunu Sorare, Twitter hesabından İtalya’nın en iyi futbol ligi olan Serie A ile özel bir NFT ortaklığına girdiğine dair bir duyuru yaptı. Özel ortaklığın, mevcut 2022-2023 sezonunda başlaması ve birkaç yıl devam etmesi bekleniyor.

Serie A, Sorare’nin 2019’da hizmete açılmasından bu yana projeye katılan 12. futbol ligi konumunda olacak. Diğer ortaklar arasında Bundesliga, La Liga, Major League Soccer ve daha fazlası yer almakta.

Sorare büyümeye devam ediyor

Sorare ve Serie A şimdi bu özel ortaklık aracılığıyla özel NFT kartları yayınlamak istiyor. NFT kartları oyundaki oyuncuları ve kulüpleri temsil edecek ve bu kartlar fantezi oyununu oynarken kullanılabilir ve takas edilebilir olacak.

İtalya pazarının, Sorare’nin yükselişi için sağlam bir temel oluşturması bekleniyor. Bu nedenle de şirket, ortaklığı imzalamaya ve önümüzdeki günlerde İtalyan hayran kitlesiyle yola devam etmeye karar verdi. Sorare’nin aradığı bir diğer sektör de prestijli İtalyan futbol bölümünün coşkulu destekçileri olabilir. Hali hazırda büyük bir taraftar kitlesinin bulunduğu İtalya’da fantezi futbol oyununa da önemli bir ilgi olması bekleniyor.

Sorare’nin kurucusu ve CEO’su Nicolas Julia, İtalya’nın platform için en hızlı büyüyen pazar olduğunu ve İtalyan müşterilerin dünyanın en büyük ikinci topluluğu olduğunu belirtti. Nicolas Julia, platformun, yaşadığı büyümeye dayalı olarak fantezi oyunlara ve koleksiyonlara yönelik pazar talebini karşıladığını da sözlerine ekledi.

Serie A kulübe yeni katılmış olsa da, bir süredir blockchain alanında aktif olduklarını belirtmek gerekiyor. Bu açıklamayı yapan önceki iki anlaşma ise Socio ile devam eden token anlaşması ve, futbol yayıncısı OneFootball ile olan işbirliği olarak gösterilebilir.

Sorare, kendini futbolla sınırlamak yerine sürekli olarak farklı spor dallarından oyuncuları bünyesine katarak ufkunu genişletmeye çalışıyor. Karşılıklı faydaları göz önünde bulunduran platform, Major League Baseball ve PGA Tour’u da projeye dahil etmeyi başarmıştı.

Sorare’nin geçtiğimiz dönemde SoftBank’tan bir yatırım alması ve değerlemesini 4,3 milyar dolara getirmesiyle büyümesi de hızlanmış durumda. Bu da şirkete yönelik gelecekteki yatırım müzakerelerini daha büyük hale getireceği tahmin edilen bir şey olarak karşımıza çıkıyor.

Yaşananlara ek olarak Sorare, yakın zamanda İngiltere Kumar Komisyonu’nun incelemesine girdi. Bu durumun da platformun Premier Lig ile NFT anlaşması üzerinde sıkıntılar yaratmasından endişe ediliyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir