Bitcoin HaberleriEkonomi BülteniHaftalık BültenKriptoKripto Haberleri
Trend

Senatör Ted Cruz, Bitcoin’in (BTC) Özgürlüğü ve Ademi Merkeziyetçiliği Temsil Ettiğini Söyledi

Bitcoin yanlısı Senatör Ted Cruz, Kanada protestolarında Bitcoin'in rolünü övdü. Senatör, Bitcoin'in özgürlüğü ve ademi merkeziyetçiliği temsil ettiğini söyledi. Son zamanlarda, Cruz 50.000 dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Google News Abone Ol

Senatör Ted Cruz 50.000 Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Bitcoin yanlısı Senatör Ted Cruz, Kanada protestolarında Bitcoin’in rolünü övdü. Senatör, Bitcoin’in özgürlüğü ve ademi merkeziyetçiliği temsil ettiğini söyledi. Son zamanlarda, Cruz 50.000 dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Bitcoin yanlısı senatör Ted Cruz, Kanada Özgürlük Konvoyu protestoları sırasında Bitcoin ile son durumu tartışmak için çıktı. Politikacı, Bitcoin’i merkezi olmadığı için övdü.

Cruz, uzun zamandır Bitcoin (BTC/USD) destekçisi. Son Bitcoin düşüşü sırasında, 50.000 dolar değerinde Bitcoin satın alarak varlıklarını artırdığı bildirildi.

ted cruz bitcoin 1024x538 1

Ted Cruz, Bitcoin’i Merkezi Olmadığı İçin Övdü

Ted Cruz, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun uyguladığı Acil Durum Yasasını eleştirdi. Bu yasanın uygulanması, Kanada’daki bankaların mahkeme kararına ihtiyaç duymadan kullanıcı hesaplarını dondurmasına izin verdi. Onlarca kripto cüzdanı da donduruldu.

Cruz’a göre Bitcoin, özgürlüğü ve ademi merkeziyetçiliği temsil ediyordu. Bitcoin herhangi bir kuruluş veya hükümet tarafından kontrol edilemediği için buna şiddetle karşı çıkıldı, bu yüzden Çin geçen yıl özel kripto para birimlerini yasakladı.

Cruz ayrıca Massachusetts’in kıdemli senatörü Elizabeth Warren’a da benzer nedenlerle Bitcoin’e karşı olduğunu söyleyerek saldırdı.

Warren, “Çinli komünistler ve Elizabeth Warren, her ikisi de varlıklarınızı, tasarruflarınızı, konuşmalarınızı, hayatınızı, çocuklarınızı, her kararınızı kontrol etmek istiyor” dedi. Warren, geçmişte dijital varlıklara değişken ve son derece opak oldukları için şiddetle karşı çıktı. Ayrıca ABD hükümetini sektöre sert düzenlemeler getirmeye çağırdı.

kanada bitcoin etf

Kanada’da Hükümet Protestolarla Bağlantılı Kullanıcıların Hesaplarını Dondurmak İstiyor

Kanada’da hükümet, protestolarla bağlantılı kullanıcıların hesaplarını dondurmak için yerel kripto para borsalarını gerekli gördü. Bununla birlikte, bazı insanlar kendi kendine saklama cüzdanlarıyla sonuçlandı. Cruz, gözaltına alınmayan bir şirket olan Nunchuck tarafından Kanada hükümetine verilen bir yanıtı alıntıladı.

Nunchuck, “Yazılımımız ücretsizdir. E-posta adreslerinin ötesinde herhangi bir kullanıcı kimliği ve bilgisi toplamıyoruz. Bu nedenle, kullanıcılarımızın hesaplarını donduramayız. Hareket etmelerini engelleyemeyiz. Bu tasarım gereğidir.” dedi.

6212149ced13441560e0dfba

Amerikalı Politikacılar da Kripto Ekosistemine Dahil Oldu

Amerikalı milletvekilleri, net bir kripto düzenleyici çerçevenin olmamasına rağmen kripto para ticaretine dahil oldular. Geçen yıl Bitcoin’e saldıran bazı yasama organları şimdi onu destekliyor.

Senatör Cynthia Lummis aynı zamanda bir Bitcoin destekçisi ve bir HODLer. 2021’de 50.000 ila 100.000 dolar arasında Bitcoin satın aldı. 2013 yılında, her biri yaklaşık 300 $ karşılığında beş BTC satın aldı. Diğer kripto dostu politikacılar arasında Barry Moore, Marie Newman, Mark Green ve Michael Waltz yer alıyor.

Ayrıca İlginizi Çekebilir:

Bitcoin, Putin’in Ekonomik Kurtarıcısı Olabilir Mi?

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir