Kripto

SEC’den Binance’e İnceleme! Sonuçları Ne Olur?

SEC en büyük kripto para borsası Binance ve CZ'ye ait olan iki şirket arasındaki bağlantıyı inceliyor!

Google News Abone Ol

SEC’den Binance İncelemesi!

The Wall Street Journal’ın haberine göre Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), en büyük kripto para borsası durumunda olan Binance ve Binance kurucusu Changpeng Zhao’ya ait olan iki şirket arasındaki ilişkiyi araştırıyor.

Sigma Chain AG ve Merit Peak Ltd adlı iki firma Binance üzerinde market maker olarak veya fiyat oynaklığını hafifletmek için sürekli alım satım yapan iki firma gibi görünüyor. Ayrıca şirketler The Wall Street Journal’ın haberine göre teklif ve satış fiyatlarındaki küçük farklılıklardan yararlanarak kripto para ticareti yapıyor. 2019’daki kurumsal belgeler ve eski yöneticiler, Zhao’nun şirketlerle bağlarını doğruladı ve yöneticiler, geçen yılın sonu itibariyle her ikisinin de kontrolünde olduğunu söyledi.

a1

Söylentilere göre SEC düzenleyicilerin Binance.US’un şirketlerle olan bağları hakkında müşterilere ne kadar bilgi verdiğini araştırıyor.

Burada önemli olan Binance’in alım satım konularında diğer iki şirkete öncelik tanıyıp piyasa içerisinde bulunan diğer yatırımcılardan önce işlem yapma hakkını, daha hızlı ve daha ucuz işlem yapma ayrıcalığını vermiş olması. Bu gibi küçük görülen ayrıcalıklar bu şirketlerin piyasa üzerinde çok daha kolay bir şekilde kar elde etmesine yardımcı oluyor. Bu gibi şeyler yalnızca bu iki şirkete verilen ayrıcalık olarak gözünmesine karşın piyasa üzerinde işlem yapan diğer yatırımcıların aleyhine oluyor.

a2

2019 yılında Binance’in Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermesi yasaklanmış ve ABD yasalarına uymak için Binance.US açılmıştı.

Binance, geçen yıl, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Binance.US’nin yasa dışı türev alım satımına izin verip vermediğine ilişkin soruşturması da dahil olmak üzere, dünyanın dört bir yanındaki finansal gözlemciler tarafından artan bir incelemeye tabi tutulmuştu.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir