Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

SEC, WisdomTree ve One River’ın spot Bitcoin ETF’leri için uygulamalarına ilişkin kararları zorluyor!

Google News Abone Ol

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, varlık yöneticileri WisdomTree ve One River’ın spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) uygulamalarını onaylama veya reddetme penceresini genişletti.

SEC, kural değişikliğini onaylama veya reddetme için son tarihi zorlayacak!

Ayrı Cuma başvurularına göre SEC, WisdomTree Bitcoin Trust ve One River Carbon Neutral Bitcoin Trust hisselerinin sırasıyla Cboe BZX Borsası ve New York Menkul Kıymetler Borsası Arca’da listelenmesine izin veren bir kural değişikliğini onaylama veya reddetme için son tarihi zorlayacak. Düzenleyici, WisdomTree’nin Bitcoin yatırım aracına ilişkin karar penceresini 15 Mayıs’a ve One River’ın 2 Haziran’a kadar uzatacağını söyledi.

WisdomTree

WisdomTree’nin spot BTC ETF başvurusu, birkaç gecikmeden sonra Aralık 2021’de SEC’in varlık yöneticisinden benzer bir teklifi reddetmesini izledi. Düzenli, BZX borsasının kripto piyasasının manipülasyona dirençli olduğu sonucuna varmak veya olası dolandırıcılık ve manipülasyon kaynakları hakkındaki endişeleri gidermek için yeterli veri sağlamadığını söyledi. WisdomTree, Şubat 2022’de başka bir BTC ETF listesi için başvuruda bulundu.

Buna karşılık, One River’ın BTC yatırım aracı, firma 5 Ekim’de NYSE Arca’da önerilen bir kural değişikliği listesi için başvuruda bulunduktan sonra 2022’deki son teslim tarihine yaklaşıyor olacak. Komisyonun bir karara varması veya kripto üzerinde müzakere penceresini uzatması bekleniyordu. ETF, 3 Nisan’a kadar son tarihi 60 gün daha, 2 Haziran 2022’ye kadar uzatmayı seçti. SEC, nihai bir karar vermeden önce müzakere penceresini uzatma veya başvuruyu 240 güne kadar kamu görüşüne açma yeteneğine sahiptir. .

SEC, One River’ın başvurusuyla ilgili:

“Komisyon, önerilen kural değişikliğini onaylamak veya onaylamamak için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu, böylece önerilen kural değişikliğini ve teklif edilen yorumlarda dile getirilen konuları dikkate almak için yeterli zamana sahip olduğunu tespit ediyor. bununla bağlantılı,” dedi

İlgili: El Salvador’un Bitcoin Tahviline Talep Artıyor!

ABD’deki düzenleyiciler, spot Bitcoin ETF’lerini listelemek için başvuruları reddetmeye devam etti, ancak Ekim 2021’de ilk kez BTC türevleriyle bağlantılı yatırım araçlarına yeşil ışık yaktı. 11 Mart’ta SEC, New York Digital Investment’tan gelen kripto ETF başvurularını reddetti. Group ve Global X. Bununla birlikte, bazı BTC “strateji” ETF uygulamaları, 2021 yılında düzenleyicinin Valkyrie, ProShares ve VanEck fonlarının listelenmesini onaylamasıyla daha başarılı oldu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir