Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

SEC, Grayscale’in Bitcoin ETF’si hakkındaki kararını tekrar erteledi!

Google News Abone Ol

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), manipülasyon, likidite ve şeffaflık konusundaki tanıdık endişeleri öne sürerek Grayscale’in bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu onaylayıp onaylamama konusundaki kararını bir kez daha erteledi.

Cuma öğleden sonra yayınlanan bir bildiride SEC, dijital varlık yöneticisinin Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir spot ETF’ye nasıl dönüştürmeyi planladığına dair endişelerini dile getirdi. Yani düzenleyici, Grayscale’in önerisinin Bitcoin pazarındaki iddia edilen sahtekarlığı ve manipülasyonu önlemek için tasarlandığına ikna olmadı. SEC, halkı bu konular hakkında yorum yapmaya davet ederek, ilgili taraflara yazılı olarak yanıt vermeleri için 21 gün verdi.

 

Grayscale’in GBTC hisselerini spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için ilk başvurusu Ekim ayında SEC’e sunuldu. İki aydan kısa bir süre sonra, menkul kıymetler düzenleyicisi, Grayscale’in başvurusu ve Bitwise tarafından öne sürülen benzer bir teklif hakkındaki kararını ertelediğini duyurdu.

Grayscale, 4 Şubat itibariyle yönetimi altındaki 36,5 milyar dolarlık varlıkla dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi. GBTC ürünü, toplam varlıklarının %71’inden fazlasını oluşturuyor.

SEC, spot bir Bitcoin ETF’sini onaylamakta tereddüt ederken, düzenleyici, vadeli işlemlere bağlı bir ürüne çok daha açık oldu. Ekim ayında ProShares Bitcoin Strategy ETF, Amerika Birleşik Devletleri’nde onaylanan ilk Bitcoin vadeli işlem fonu oldu. Kısa bir süre sonra SEC, Valkyrie ve VanEck’ten bir çift Bitcoin bağlantılı Strateji ETF’sini onayladı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir