Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

SEC dosyasına göre Tesla, 2021’in sonlarında 2 milyar dolarlık Bitcoin’i elinde tuttu!

Google News Abone Ol

Elon Musk’ın elektrikli araç üreticisi Tesla, resmi kayıtlara göre 2021’in sonunda yaklaşık 2 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) tutuyordu.

Şirket, Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı yıllık dosyalamada, Tesla’nın 31 Aralık 2021 itibariyle elinde bulundurduğu BTC’nin “adil piyasa değerinin” 1,99 milyar dolar olduğunu söyledi.

Tesla BTC varlıklarının bir kısmını 128 milyon dolarlık kazanç elde ederek sattı!

Dosyalama, Tesla’nın BTC varlıklarının bir kısmını Mart 2021’de 128 milyon dolarlık kazanç elde ederek sattığını okuyor. Şirket daha önce geçtiğimiz Şubat ayında 1,5 milyar dolarlık tarihi bir BTC alımını açıklamıştı.

Dosyalamaya göre Tesla, 2021’de Bitcoin’de 101 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararı kaydetti. 31 Aralık 2021 itibariyle, tutulan dijital varlıklarımızın defter değeri 1,26 milyar dolardı ve bu da 101 milyon dolarlık kümülatif değer düşüklüğünü yansıtıyor” dedi.

Tesla, 2021’in ilk çeyreğinde BTC varlıklarının bir kısmını sattı ve 272 milyon dolarlık net gelir elde etti. Tesla, Mayıs 2021’de çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödeme desteğini düşürmesine rağmen şirket hala BTC’yi elinde tutuyordu.

Bitcoin Hazineleri’nden alınan verilere göre, Tesla şu anda yaklaşık 43.200 BTC’ye sahip ve bu da şirketi, 31 Ocak itibariyle toplam 125.000 BTC’yi biriktiren Michael Saylor’un MicroStrategy’sinden sonra ikinci en büyük Bitcoin yatırımcısı yapıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir