Kripto Haberleri

SEC, Binance’in BNB coin projesi hakkında inceleme başlattı!

Google News Abone Ol

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance’in BNB coin projesi hakkında inceleme başlattığını duyurdu. SEC tarafından yapılan açıklamada, başlatılan incelemelerin borsa tarafından piyasaya sürülen BNB projesini daha yakından takip etmek olduğu belirtildi. Özellikle de Binance Holdings Ltd tarafından beş yıl önce piyasaya sürülen BNB ile menkul kıymet kurallarının ihlal edilip edilmediği noktası araştırılacak.

Beş yıl öncesine dair incelemeler

SEC tarafından yapılan açıklamalara göre, Binance’in beş yıl öncesine dair derin bir inceleme süreci başlatıldı. Bu inceleme kapsamında da 2017 yılında yapılan BNB satışlarının kayıtlı bir menkul kıymet satışı olup olmadığına bakılacak.

Ani bir kararla bir anda sosyal medyanın gündemine oturan bu incelemenin Binance tarafını da gerginliğe sürüklediği aktarıldı. Piyasa uzmanları tarafından yürütülen tahminler neticesinde, BNB coin satışlarının kayıtlı olmaması durumunda büyük bir problem açığa çıkabilir. Bu yüzden de yapılan incelemeler, hem Binance hem de BNB coin için büyük bir önem arz ediyor.

Konu hakkında Binance yetkilileri tarafından da bir açıklama geldi. Açıklamaya göre de, şirketin düzenleyicilerle devam eden görüşmeler hakkında yorum yapmalarının uygun olmayacağına değinildi. Buna ek olarak, düzenleyiciler tarafından belirlenen tüm gereklilikleri karşılamaya devam edeceklerini eklediler.

Hali hazırda dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance için bu karar yatırımcıları da korkuttu. Yatırımcılar, şu anda incelemelerden olumsuz bir sonuç çıkması durumunda borsaya ne olacağını merak ediyor. Bu konunun cevabı içinse yürütülen inceleme sürecinin tamamlanması beklenmeli.

Kısa sürede yayılan bu haber kripto para piyasaları üzerinde olumsuz bir etki yaratmış durumda. Yatırımcıların panik olması nedeniyle, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere ortalama %6 ve üzeri düşüş yaşanıyor. Bir anda önemli bir sekteye uğrayan kripto para piyasalarının net bir sonuç çıkana kadar rahatlamamasından endişe edilmekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir