Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

SEC, ARK 21Shares Bitcoin ETF kararını 3 Nisan’a erteledi!

Google News Abone Ol

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, başlangıçta Temmuz 2021’de önerilen ARK 21Shares Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylama penceresini genişletti.

SEC’den Salı günü yapılan bir başvuruya göre, düzenleyici kurum ARK 21Shares Bitcoin ETF’yi onaylama veya onaylamama için son tarihi 2 Şubat’tan ek 60 gün daha 3 Nisan’a kadar uzatacak. SEC Sekreter Yardımcısı J. Matthew DeLesDernier, ETF’nin Cboe BZX Borsasında listelenmesine izin vererek, düzenleyici kurum için önerilen kural değişikliğini dikkate alması için “daha uzun bir süre belirlemenin uygun” olduğunu söyledi.

SEC müzakere penceresini daha fazla uzatamayacak

Borsa ilk olarak Temmuz 2021’de ARK 21Shares Bitcoin ETF’ye başvurmak için evrakları dosyaladı ve SEC kararını erteleyebildi ve teklifi 180 güne kadar kamuya açık görüşe açtı ve 60 günlük son bir uzatma seçeneği başladı. 2 Şubat’ta 3 Nisan’dan sonra, SEC müzakere penceresini daha fazla uzatamayacak ve kripto ETF’yi onaylayacak veya onaylamayacaktır.

Ayrı bir dosyada SEC, önerilen bir kural değişikliği konusundaki penceresini de genişleterek, tarım fonu sağlayıcısı Teucrium’dan Bitcoin vadeli işlemlerini izleyen bir ETF’nin hisselerinin NYSE Arca’da listelenmesine izin verdi. Firma yatırım teklifi için Mayıs 2021’de başvurdu ve büyük olasılıkla 8 Nisan’a kadar SEC’den nihai bir karar alacak.

ABD’li düzenleyiciler, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerine doğrudan maruz kalan ETF’leri henüz onaylamadı, ancak Ekim 2021’de ilk kez BTC türevleriyle bağlantılı yatırım araçlarına yeşil ışık yaktı. Valkyrie ve ProShares şu anda Nasdaq’ta listeleniyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir