Kripto

Bu Günlerde Adını Sıklıkla Duyduğumuz The SANDBOX Nedir? SAND Yükselişini Sürdürecek mi? SAND’ın Güncel Teknik Analizi

Popüleritesi gün geçtikçe artan metaverse projelerinden biri olan The SANDBOX oyuncularının tasarım, paylaşım ve oyun için varlıklarını satabilme yetkisine sahip olduğu, kullanıcılar tarafından yönetilen merkeziyetsiz bir sanal evrendir. SAND Token ise oyundaki tüm işlem ve etkileşimlerin temeli olarak kullanılan, The Sandbox'ın yerel tokenidir.

Google News Abone Ol

 

The Sandbox (SAND) Nedir

 

Facebook’un marka ismini “Meta” olarak değiştirmesinin de etkisiyle metaverse oyunlarına olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. The Sandbox (SAND) da bu projelerden birisidir. The Sandbox Ethereum altyapısını kullanarak blockchain teknolojisini, DeFi’yi ve NFT’leri üç boyutlu bir metaversede bir araya getiren bir play to earn oyunudur. The Sandbox’ın sanal dünyası oyuncuların LAND adı verilen dijital arazileri satın alabilmelerine, ücretsiz tasarım araçlarıyla oyunlarını ve dijital varlıklarını yaratmasına ve kişiselleştirmesine imkân tanır. Daha sonra bu ürünler NFT’ye çevrilebilir ve The Sandbox Marketplace’te SAND tokenleri karşılığında satılabilir.

Pixowl tarafından 2011’de piyasaya sürülen oyun, Minecraft’a rakip olmak içingeliştirilmişti. 2018 yılınday projenin kurucu ortakları, blockchain üzerinde oyuncuların ekosistem içinde kendi oyun ve öğelerini oluşturmalarına, bu öğelerin NFT olarak sahibi olmalarına ve ekosistemde vakit geçirerek gelir elde etmelerine olanak sağlayacak bir 3D metaverse oluşturmaya karar verdi. Oyunun Metaverse versiyonu 2020’de piyasaya sürüldü.

 

sandbox3

The Sandbox Tokenları

The Sandbox, oyuncuların platformla etkileşim kurabilmesi için ekosistemi dahilinde farklı birkaç token kullanır. SAND, LAND ve ASSETS bu tokenler arasında yer alır.

  • SAND Token: The Sandbox’ın yerel tokenidir. Oyundaki tüm işlem ve etkileşimlerin temeli olarak kullanılır. SAND, The Sandbox’taki oyunları oynayarak ve yarışmalara katılarak kazanılabilir ya da kripto para borsalarından satın alınabilir.
  • ASSETS: Kullanıcılar tarafından oluşturulan NFT’leri ifade ediyor. Bu NFT’ler, kullanıcıların avatarlarına yerleştirilebilir veya Sandbox Pazar Yeri’nde alınıp satılabilir.
  • LAND: Sandbox ekosistemindeki sınırlı sayıda dijital arazileri temsil eden NFT’lerdir. Kendi oyunlarını kurmak isteyen oyuncuların LAND satın alması gerekiyor. Sandbox ekosisteminde toplamda 166.464 LAND bulunuyor. LAND, dönemsel olarak düzenlenen açık artırmalardan satın alınabiliyor. Buna ek olarak, Sandbox Pazar Yeri’nden veya OpenSea gibi NFT pazarlarından diğer oyunculardan LAND satın almak da mümkün.

sandbox2

The Sandbox’ın En Pahalı NFT’si

The Sandbox’ın  sanal dünyasında, meta evreninin bir parçası olarak tasarlanan bir mega yat 650 bin dolara alıcı buldu. Bu rakam, Sandbox’taki en yüksek satış fiyatı olarak kayıtlara geçti. Metaflower Super Mega Yacht olarak adlandırılan lüks yat, 2 helikopter pisti, jakuziler ve bir DJ kabini içeriyor.
sandbox

 

SAND TOKEN’IN GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

 

Screen Shot 2022 01 19 at 16.33.38

#Sand 26 Aralık’tan bu yana düşen trendin etkisinde hareketine devam ediyor. Şu an üstünde kaldığı gri kutu önemli bir destek oranın kırılması bir alt destekleri test etmesine yol açabilir. Piyasaların bu şekilde hareketli olduğu günlerde işlem açmak için dirençlerin kırılımlarını bekliyorum. Düşen trendin kırılımını beklemek daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum. Onun dışında 4.6923$ direncinin sağlam bir direnç olduğunu düşünüyorum. Şu sıralar işlem açmaktansa grafikleri izlemeyi tercih ediyorum.

 

Özetlemek gerekirse The Sandbox, kullanıcıların bir şeyler yaratmasına ve metaverseye katkıda bulunmasına imkân tanıyan bir platformdur. The Sandbox’ı diğer popüler play to earn oyunlarından ayıran en önemli özellik önceden belirlenmiş bir oyun dünyasına sahip değildir. Oyuncuların kullanımı ücretsiz ve kolay araçlarla oyunun dünyasındaki her şeyi kişiselleştirebilmesi için esnek bir yaklaşım benimsemiştir. Kullanıcılar tarafından oluşturulan bu içeriklerin NFT’ye çevrilmesi ya da oyun deneyimini geliştirmek için kullanılması da mümkündür. The Sandbox meta evreninin adını ilerde sıklıkla duyacak gibi duruyoruz.

 

The Sandbox’ın kendi yayınladığı videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

 

 

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir