Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriBlockhainEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriMetaverse HaberleriSandbox Haberleri

Sandbox kurucu ortağı, metaverse’leri büyük teknoloji şirketlerine karşı savunmak istiyor!

Google News Abone Ol

Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastien Borget, metaverse’i gelişmekte olan pazara girmeyi amaçlayan Büyük teknoloji devlerinden korumak istiyor.

Yakın tarihli bir röportajda Borget, Meta gibi Büyük Teknoloji şirketlerinin metaverse’e katılması konusunda pek hevesli olmadığını söyledi. Ayrıca, büyük teknoloji şirketlerinin, iş modelleri buna aykırı olduğu için metaverse’ün merkezileşmesini tehdit edebileceğini açıkladı.

Sandbox kurucu ortağı, bunun rekabetle ilgili olmadığını, daha çok açık, merkezi olmayan bir gelecekle ilgili olduğunu ekledi. Teknoloji devlerinin Web 2.0 üzerinde bir tekeli var, metaverse deposu ve kripto gibi Web 3.0 teknolojilerinin kırmaya çalıştığı bir şey. Borget’in açıklaması:

“Bu şirketlerin, kullanıcılara hitap eden gerçekten eğlenceli bir şey inşa edebileceğini düşünmüyoruz çünkü onlar, varlığa sahip olan kullanıcıları tatmin etmekten ziyade, temel iş modellerine ve hissedarları nasıl tatmin edeceklerine odaklanmış durumdalar.”

Facebook, sanal dünyaya odaklandığını kabul etmek için kendisini Meta olarak yeniden adlandırdı. Sosyal medya devi, evrensel bir stabilcoin başlatmaya yönelik başarısız bir girişimin ardından odağını, gelişmekte olan sanal gerçeklik metaverse’inde lider teknoloji devi olmaya kaydırdı.

Facebook’un kullanıcı verilerinin kötü yönetimi konusundaki rekoru, kitleler arasında güvensizlik yarattı ve şirketin iş modeli The Sandbox kurucu ortağını endişelendiriyor.

Sandbox, Japon bankacılık devi SoftBank liderliğindeki 93 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı. Ayrıca, insanların sanal arazi satın alabilecekleri ilk metaverse oyununu başlattı ve oyun şimdiden 4.3 milyon dolarlık sanal arazi satışının üzerinde birçok manşet çekti. Metaverse projeleri, kripto ve sanal gerçeklik tabanlı oyun ekosisteminin en iyilerini bir araya getirerek onları kripto dünyasında en çok aranan projeler arasında yapıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir