NFT Haberleri

Samsung Next, NFT oyun projesi GenoPets’e yatırım yaptı

Google News Abone Ol

Geçen hafta açıklanan bir habere göre, Samsung Next, son dönemlerin parlayan trendlerinden bir NFT oyun projesi olan GenoPets’e yatırım yaptığını duyurdu. Haber, Alameda Research, Animoca Brands ve diğerlerinin katılımıyla Convoy Ventures ve Pantera Capital liderliğindeki girişimin Ekim ayında 8,3 milyon dolar toplamasının ardından geldi.

Oyna-kazan oyunları giderek artıyor

Oyuncunun performansını kripto token birimleri ile ödüllendiren Axie Infinity gibi oyna-kazan türünden oyunları bir çoğumuz daha önce duyduk. Oyunculara fiziksel hareket için ödeme yapılması dışında, GenoPet oyununun da bunlara benzerlikleri bulunuyor. Son dönemlerde önemli yatırımlar alan projeye Samsung Next tarafından da yatırım yapılması sektörü heyecanlandırmış durumda.

GenoPets projesi henüz piyasaya sürülmedi ve başlangıçta ücretsiz olarak piyasaya sürülecek. Şu anda whitelist için 250.000 kişinin bulunduğu projede bu liste giderek kabarmaya devam ediyor. Proje ayrıca, oyuncuların daha hızlı ilerlemesini ve daha fazla özelliğin kilidini açmasını sağlayan ücretli sürümü kullanmaya teşvik ediyor.

Her oyuncunun, aktiviteye göre yükseltilen ve piyasada alınıp satılabilen bir Genopet NFT‘si bulunacak. Kullanıcılar ayrıca fiziksel ve sanal aktiviteye dayalı kripto token ödülleri de alabilecekler.

Oyun, sanal arazi arsaları satın alma yeteneğine de sahip olacak. Gelişmiş oyunun kilidini açan ve elbette satın alınıp satılabilen habitat NFT’lerinin oyunda yer alacağı duyuruldu.

GenoPets yaptığı açıklamada, “Basit günlük hareketlerimizle ve uzun vadeli sağlık hedeflerimize ulaşmak için eğlence eklemenin, hepimizin hak ettiği gelişen yaşam tarzına doğru çalışmanın keyfini çıkarmanın eksik bileşeni olduğuna inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Son dönemlerde bu tarz oyna-kazan türünden projelerin sayısı artarken sektördeki rekabet de iyiden iyiye kızışmakta. Bu noktada projelerin uzun vadeli ayakta kalabilmeleri için sadece token ekosistemi için değil, kullanıcıları kendisine çekebilmek için de çalışmalar yapmaları gerekiyor.

İlk büyük para kazanma temelli bir kripto oyunu olan Axie Infinity, o zamandan beri iyi bir ilerleme kaydedemedi ve bunun sonucunda AXS fiyatı Kasım ayındaki 157 dolar seviyelerinden yaklaşık 13 dolara kadar gerilemiş durumda. Hem GenoPets hem de STEPN, Solana blok zincirini kullanan projeler olarak göze çarpıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir