Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Sahte NFT’ler pazarın kapanmasına neden oluyor!

Google News Abone Ol

Sahte olmayan tokenlerin veya NFT’lerin basılmasıyla ilgili “yaygın” sorunlar, popüler platform Cent’i bazı işlemleri durdurmaya zorladı.

2017 yılında kurulan Cent, “yaratıcı deneyler için sosyal ağ ve gayri resmi bir platform” olarak başladı. 2020’de ekip, ikonik tweet’leri basmak ve açık artırmaya çıkarmak için Valuables adlı bir NFT platformunu da başlattı.

Jack Dorsey’in ilk tweet’i olan “just setting up my twttr” geçen yıl Mart ayında platformda 2,9 milyon dolara satılmıştı. 6 Şubat’ta platform, “olmaması gereken” bir “faaliyet yelpazesi” nedeniyle NFT ticaretini durdurdu.

Cent’in kurucu ortağı Cameron Hejazi, şunları söyledi:

“Bu alandaki insanlar ‘uyarı alıcı’ veya ‘alıcı dikkat et’ diye bağırma eğilimindedir, ancak yaratıcıları çalışmalarını çalabilecek veya kötüye kullanabilecek kişilerden korumak ve alıcıları olası sahtekarlıktan korumak çok önemlidir.”

Hejazi, Reuters’e sorunun üç yönlü olduğunu söyledi. Birincisi, yetkisiz NFT kopyalarının satışı, ikincisi, NFT’lere dönüştürülen çalıntı içeriğin satışı ve son olarak, menkul kıymetlere benzeyen NFT setlerinin satışı.

NFT kara para aklama endişeleri, Birleşik Krallık’taki bir KDV dolandırıcılığı davasında ilk NFT ele geçirmesi ve hatta NASA’nın uzay eleştirileriyle birlikte içeri girmesi, NFT’ler 2022’de zorlu bir başlangıç ​​yaptı.

Bir NFT Play-To-Earn blok zinciri oyunu olan Kryptomon’un CEO’su Umberto Canessa Cerchi, artan itibar endişeleri endüstri için bir endişe olsa da, potansiyel ilk kez NFT alıcılarını ertelemenin yeterli olmadığını paylaştı. İlk kez alıcılar arasında şunları söyledi:

“Çoğu sonunda sahte satın alacak ve bunu öğrendiklerinde tüm NFT’leri ‘dolandırıcılık’ ilan edecekler ve bu sektör için kötü.”

Cerchi, “tüketici koruma yasalarının” durumu iyileştirebileceğini ve daha iyi eğitimin “sektörün dolandırıcılık kurbanı olmasını engelleyeceğini” paylaştı.

İlgili: UBI’den Jack Dorsey: Bitcoin şeffaflığı ve uzun vadeli düşünmeyi teşvik ediyor!

Sporcular tarafından doğrulanmış ilk NFT spor platformu Blockasset.co‘da Ortak ve Marka Stratejisti Phil Gunwhy, NFT’ler ve düzenlemeler için gelecek konusunda iyimser.

Sahte listelemelerle ilgili sorun, pazar yerlerinin görünen listeleri nasıl düzenlemediğiyle doğrudan ilişkilidir. Artık kullanıcıların anında NFT’leri yüklemesine ve oluşturmasına izin veren ve bunun yerine yalnızca doğrulanmış listelemelere izin veren birçok pazar yeri var.”

“İlgili düzenlemelerin geliştirilmesinin” kısa vadede zor olabileceğini, ancak bunun NFT ekosistemine damlayacağına dair bir beklenti olduğunu da sözlerine ekledi.

ABD Hazinesi kara para aklamayı ve NFT’leri hedef alırken, daha fazla inceleme gelebilir. Sonuç olarak, Hejazi, suçluların kökünü kazımak için “bu konu hakkında endüstri çapında bir tartışma başlatmayı” umuyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir