Blockchain HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

YouTube oyun başkanı Ryan Wyatt istifa edip Polygon Studios’a CEO olarak katılacak!

Google News Abone Ol

Salı günü, YouTube’da oyun başkanı Ryan Wyatt, Şubat ayında video paylaşım platformundan ayrılacağını duyurdu. Kısmen liderliği nedeniyle, YouTube Gaming, her yıl yüz milyarlarca izlenme süresiyle günde 250 milyondan fazla oturum açmış kullanıcı görüyor. Wyatt, istifasını açıklarken blockchain ve Web3 geliştirmeye olan tutkusunu dile getirdi. Yakında CEO olarak Polygon Studios‘a katılacak.

Polygon Studios,  aynı adı taşıyan ikinci katman Ethereum ölçeklendirme ağının NFT koludur. Polygon (MATIC), geçtiğimiz Temmuz ayında çıkış yapan yan stüdyosu tarafından yönetilen projelere 100 milyon dolar taahhüt etmeyi planlıyor. Firmanın hedefleri, merkeziyetsiz oyun geliştirmek, blok zinciri meraklılarını NFT tokenleri ekosistemine çekmek ve Web3 geçişi için yetkin bir blok zinciri olarak Polygon’u kurmaktır. Yeni rolüyle ilgili olarak Wyatt şunları söyledi:

“Yatırım, pazarlama ve geliştirici desteği yoluyla geliştirici ekosistemini büyütmeye ve Web 2.0 ile 3.0 arasındaki boşluğu doldurmaya odaklanacağım. Oyun, eğlence, moda, haber, spor ve daha pek çok alanda Polygon Studios organizasyonuna liderlik edeceğim.”

Ayrılış açıklamasında Wyatt, 2014 yılında Google’ın Mountain View, California merkezindeki ilk gününden güzel anılarını anlattı. Ayrıca, kendisini sekiz yıl önce işe aldığı için CEO Susan Wojcicki ve baş işletme yetkilisi Robert Kyncl’a minnettarlığını dile getirdi. Bu arada, Polygon Studios, Wyatt’a yeni rolüne sıcak bir karşılama yaptı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir