Kripto Haberleri

Rusya’nın en eski hapishanesinde kaçak madencilik tesisi bulundu

Google News Abone Ol

Rus polisi, Rusya’nın en eski hapishanesi Butyrka’da bir kripto madenciliği operasyonunu araştırıyor. Yürütülen araştırmada müdür yardımcısı, bilinmeyen yapımcıların yardımıyla dijital paralar üretmek için elektrik çalmakla suçlandı.

Müdür yardımcısının bir Moskova hapishanesinde kripto para madenciliği yaptığından şüpheleniliyor.

Moskova’nın merkezindeki Tverskaya semtinde bulunan Butyrka Hapishanesinde üst düzey bir yönetici, bir kripto madenciliği tesisinin inşası nedeniyle soruşturma altında. Butyrka olarak da bilinen Rusya’nın en eski hapishanesi 1771 yılında inşa edilmiştir.

Federal Hapishane Servisi tarafından işletilen bir psikiyatri kliniğinin sahasında dijital para üretmek için çalışan çeşitli donanımlar bulundu. Bildirilene göre, Rusya Federasyonu soruşturma komisyonu şu anda müdür yardımcısı ve birkaç yetkilinin görevi kötüye kullanma iddialarını araştırıyor.

Aylarca kaçak Bitcoin madenciliği yapıldı

Müfettişler, memurun bilinmeyen üreticileriyle birlikte Kasım 2021’de madencilik ekipmanı kurduğunu keşfetti. Ekipmanlar, bu yılın Şubat ayına kadar kripto para birimi üretmek için çalıştırıldı.

İlk günlerde makineler, hükümet tarafından ödenen ve toplam maliyeti 62.000 rubleden (neredeyse 1.000 $) fazla olan yaklaşık 8.400 kW elektrik tüketiyordu. Sonuç olarak, müfettiş yardımcısı “açıkça yetkilerinin dışında, yani şirketin veya devletin yasal olarak korunan çıkarlarına aykırı davranmakla” suçlandı.

Sübvansiyonlu ve bazen elektrik hırsızlığı ile kripto madenciliği, birçok Rus için çekici bir ek gelir kaynağı haline geldi. Nüfus ve kamu kurumları için tarihsel olarak düşük elektrik seviyelerini koruyan Krasnoyarsk bölgesi ve Irkutsk bölgesi gibi alanlar, yetkisiz faaliyetlerin odak noktası haline gelmiş durumda.

Yasadışı madenciler, özellikle elektrik şebekelerinin çok fazla yük taşımadığı yerleşim bölgelerinde sık sık elektrik kesintileri ve kesintiler yapmakla suçlanıyor. Bu sorunu ele almak için, bir Rus yetkilisi kısa süre önce yerli kripto para madencileri için daha yüksek elektrik faturalarının getirilmesini önerdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir