Bitcoin Teknik AnalizKriptoKripto HaberleriTeknik Analiz

Rusya ve Ukrayna Arasındaki Kriz Piyasaları Nasıl Etkiledi? Bitcoin Son Durum!

Rusya Ukrayna sınırında tansiyon yükseliyor. ABD Savunma Bakanlığı, Rus birliklerinin Ukrayna sınırına yavaş yavaş yaklaştığını duyururken, Rusya ABD büyükelçi yardımcısını sınır dışı etti.

Google News Abone Ol

Rusya Ukrayna Savaşında Son Durum!

Rusya-Ukrayna arasındaki kriz tüm piyasalara korku salarken S&P ve NASDAQ teknik analizi bize yol göstermede şu ana kadar yardımcı oluyor. Bir önceki endeks analizlerimizde belirttiğimiz noktalar çok güzel çalışıyor. Bitcoin için yön tahmini yaparken izlediğim grafikleri paylaşıp yorumlayacağım.

NASDAQ ÇOK ÖNEMLİ BİR DESTEKTE!

resim 2022 02 20 132423

Nasdaq grafiğini günlük zaman diliminde incelediğimizde önemli bir destekte çift dip yapma ihtimali ile önümüze çıkıyor. Buralardan tepki alması durumunda risk piyasalarında bir rahatlama görebiliriz. 14500 seviyesini aşabilirse aylık açılış ve 15289 seviyesini test etmeye gidebilir. Yıllık açılış seviyesindeki direnç güçlü bir direnç eğer oralara gelebilirsek alınmış bir risk varsa riski azaltmak mantıklı olacaktır. Buraların alım konumu olarak çalışabileceğini düşünüyorum. Gri kutu altına sarkarsa piyasalardan uzaklaşmak mantıklı olacaktır.

Nasdaq Canlı Grafik


S&P 500 ENDEKSİ DAHA ÖNCEDEN SÖYLEDİĞİMİZ SENARYOLARI İZLİYOR!

spx

Daha rahat anlaşılabilmesi için çizgi grafik şeklinde incelemeyi daha mantıklı bulduğum grafikte yapıyı bozan düşüş olarak işaretlediğimiz yere retest olarak gelebileceğini söylemiştik. Oradan yediği satış tepkisi ile tekrardan güzel bir desteğe geldi. Yine aynı Nasdaq grafiği gibi önemli bir destek seviyesinde. Alım konumu olarak değerlendirilebilir. Ancak mavi kutunun altına sarktığında ise alttaki destekleri test etmesi mümkün duruyor. Alttaki haberimize ulaşarak grafiklerdeki destek seviyelerini takip edebilirsiniz.

Amerika Endekslerindeki Son Durum! Bitcoin’i Nasıl Etkiler? Dünya Endekslerinde Yön Nereye?

S&P Canlı Grafik


Bitcoin Düşüşlerine Devam Ediyor! Destek Seviyeleri Neresi?

resim 2022 02 20 134302

Kısa vadeli Bitcoin grafiğimize bakarsak 38160$-36149$ seviyeleri arası alım için uygun olabilir diye düşünüyordum. S&P ve NASDAQ grafiklerini incelediğimizde destek seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Buralardan gelebilecek olan olası tepki ile 39600$ ve 41155$ seviyeleri direnç olarak çalışabilir.

Kısaca şahsen belirttiğim seviyelerden risk alınabileceğini düşünüyorum. Destek seviyelerinin altına kırılması durumunda piyasaları biraz daha izlemek mantıklı olacaktır.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir