Ekonomi BülteniEkonomik TakvimHaftalık BültenKriptoKripto Haberleri
Trend

Rusya-Ukrayna Krizinin Ortasında Kripto Fiyatlarında Şok Düşüşler!

Ukrayna'nın Bankalara Erişimi Belirsizliğini Koruyor

Google News Abone Ol

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginlik Salı günü yoğunlaşırken, kripto para birimleri büyük bir darbe aldı ve Bitcoin 36,649 dolardan 24 saatlik yaklaşık %6,5’lik bir düşüş yaşadı. Salı günü, Amerika Başkanı Joe Biden, Rusya Başkanı Vladimir Putin’in ülkenin ayrılıkçı bölgelerinde güçlerini seferber etmesinin ardından Moskova’nın “Ukrayna’yı Rus işgali” nedeniyle ağır yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

Ukrayna’daki jeopolitik gerilimler ve FED’in faiz artırımları, Bitcoin’in geçen Kasım ayında 68.990 dolara ulaşmasından bu yana değerinin neredeyse yarısını kaybetmesine neden oldu.

1440x810 cmsv2 6021c483 2a46 5a4f b103 fefda90a8018 6044338

Ukrayna’daki Siyasi Sarsıntılar Ülkeye Giren Kripto Değerini Artıracak Mı?

Chainalysis’e göre, Ukrayna Global Crypto Adoption Index’te dünya çapında dördüncü sırada yer alıyor ve bu da onu kripto yatırımcıları için en büyük kaynak ülkelerden biri yapıyor. Her yıl ülkeye yaklaşık 8 milyar dolarlık kripto para giriyor ve bazı uzmanlar, daha fazla siyasi sarsıntının ardından bu sayının artacağı tahmin ediliyor.

Ukrayna merkezli Coinweb blok zinciri geliştiricisi Maksym Surzhynskyi, The Street Crypto’ya birçok Ukraynalının finansal risklerini azaltmak için giderek daha fazla kripto para birimi aradığını söyledi.

“Bitcoin gibi daha az ağ, merkezi olmayan izinlerde servet depolamak, umutsuz durumlarda insanların tehlikeden kaçmasına ve paralarına erişmeye devam etmelerine yardımcı olabilir.” dedi Surzhynskyi.

1630671252 Quest ce que la crypto monnaie

“Kripto Sayesinde Dünyanın Herhangi Bir Yerine Kaçabilir ve Yine de Paranıza Erişebilirsiniz.”

Dijital varlık araçları ağı Qredo’nun Operasyon Direktörü Josh Goodbody, The Street Crypto’ya verdiği demeçte, “Ukrayna gibi ülkelerde kriptonun benimsenmesi zaten nispeten yüksek olduğundan, giderek daha fazla insan servetlerini korumak için Bitcoin ve diğer kripto varlıklarına yönelecek.” dedi. Goodbody, “Gerçekten, gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, Bitcoin cüzdanınız için ezberlenmiş bir tohum cümlesidir ve ardından dünyanın herhangi bir yerine kaçabilir ve yine de paranıza erişebilirsiniz.” diye ekledi.

ukraynabankalari

Ukrayna’nın Bankalara Erişimi Belirsizliğini Koruyor!

Surzhynskyi, Ukrayna’nın bankalara erişiminin belirsizliğini koruduğunu, ancak kripto para biriminin siyasi krizleri aşmak ve serveti korumak için bir yol sağladığını söyledi. “Bitcoin gibi ağlar, siber saldırıların bankaları ve diğer finansal kurumları çevrimdışına alması durumunda yardımcı olabilir” diye ekledi ve Bitcoin’in güvenliğinin – ve hack’lerin olmamasının – geleneksel finansal sistemlerden daha güvenli bir finansal ağ olabileceğini kanıtladığını belirtti.

Surzhynskyi, “Kripto burada nihai çözüm değil, ancak insanların bu yeni teknolojiye istikrarsızlığa karşı bir önlem olarak yöneldiğine dair bazı kanıtlar görüyoruz.” dedi.

Düzenleyici blok zinciri teknolojisi sağlayıcısı Netki’nin CEO’su Justin Newton, “Ukraynalılar, kripto varlıkları söz konusu olduğunda zaten anlayışlılar ve birçoğunun paralarına erişimi sürdürebilmelerini sağlamak için bu teknolojiye yöneldiğinden şüphem yok” dedi.

2

“Kripto Varlıklarına Sahip Olmak, İnsanların Banka Hesaplarının Yetkililer Tarafından Kasıtlı Olarak Kesildiği Durumlardan Kurtulmalarına Yardımcı Olabilir.”

Goodbody, The Street Crypto’ya verdiği demeçte, “Bitcoin ve diğer kripto varlıklarına sahip olmak, insanların banka hesaplarının siyasi türbülans nedeniyle çalışmadığı veya yetkililer tarafından kasıtlı olarak kesildiği durumlardan kurtulmalarına yardımcı olabilir.”

Newton, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto varlıkları büyük bir satışla karşı karşıya kalsa bile, bunun bu ağların gücünün söz konusu olduğu anlamına gelmediğine dikkat çekti. Newton, “Bu ağlar hiç olmadığı kadar sağlam” dedi. “Ve daha fazla satış durumunda bile, kriptonun sahada olanlara ek güvenlik sağlayabileceğini umuyorum.”

 

Ayrıca İlginizi Çekebilir:

Rusya ve Ukrayna Arasındaki Kriz Piyasaları Nasıl Etkiledi? Bitcoin Son Durum!

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir