Ekonomi BülteniEkonomik TakvimHaftalık Bülten

Rusya-Ukrayna Krizi G20 Toplantısında Görüşülecek!

Rusya-Ukrayna Krizinin Ekonomik Etkileri Endonezya'da Gerçekleşecek Olan G20 Toplantısında Masaya Yatırılacak. Siyasi Mesajlar İçeren Ortak Bir Açıklama Yapılıp Yapılmayacağı Merak Konusu!

Google News Abone Ol

G20 Finans Şefleri Bu Hafta Ukrayna’yı Görüşecek!

Bir Alman hükümet yetkilisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, önde gelen 20 ekonomiden oluşan Grubun finans şeflerinin bu hafta Ukrayna krizini tartışacaklarını, ancak siyasi bir işaret içeren ortak bir açıklama mı yayınlayacakları yoksa sadece görüş alışverişinde mi bulunacaklarının belirsiz olduğunu söyledi.

g20

Endonezya, Perşembe ve Cuma günleri G20 maliye bakanları ve merkez bankası başkanlarının bir toplantısına ev sahipliği yapacak. Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner de dahil olmak üzere birçok katılımcı, son koronavirüs dalgası nedeniyle yalnızca sanal olarak katılacak.

g7

G7 Grubunun Maliye Bakanları Rusya’yı Uyarmıştı!

Pazartesi günü, büyük batılı ekonomilerden oluşan G7 grubunun Maliye Bakanları, Rusya’yı, ekonomisine hızlı ve kararlı bir destek sözü verdikleri Ukrayna’yı işgal etmeyi seçerse “büyük” ekonomik sonuçlar konusunda uyardı.

Çin ve Rusya’nın da içinde bulunduğu daha büyük G20 grubunun Moskova’ya benzer şekilde sert bir uyarıda bulunup bulunmayacağı belli değil.

Alman hükümet yetkilisi, G20’deki Avrupalıların, diğer şeylerin yanı sıra, şirketler için %15’lik bir asgari vergi sağlayan küresel bir vergi reformunun hızlı bir şekilde uygulanması için bastırmak istediklerini söyledi.

Yetkili, “Burada uygulamaya açık bir ünlem işareti koyacağız” dedi.

Yaklaşık 140 ülkede vergi reformunun 2023’ün başında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ancak bu hedef, bazıları tarafından iddialı olarak görülüyor ve elde edilemeyebilir.

1692138

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir