Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Rusya Merkez Bankası ‘İmtiyazına’ Rağmen Kriptoyu Düzenlemeye Hala Yaklaşmadı

Google News Abone Ol

Rusya’nın kararlı kripto karşıtı Merkez Bankası, kripto düzenlemesi için “vizyonunu” açıkladı – ancak bir düzenleyici çerçeve formüle etmenin acı verici derecede yavaş süreci, sektör için mevzuat oluşturmakla görevli parlamenterleri bile hayal kırıklığına uğratıyor gibi görünüyor.

Daha önce bildirildiği gibi, Devlet Duması’nın Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov geçen hafta, başlangıçta 2021’in sonundan önce Duma’da bir oylama için açıklanması planlanan kripto mevzuatı taslağının kabul edildiğini kabul etti.

Gecikmenin nedeni, Merkez Bankası ile daha pragmatik bir yaklaşımı tercih eden diğer kripto karşıtı düzenleyici ve hükümet sesleri ve hükümetteki iş yanlısı savunucular arasındaki karışık bir çıkmazdı.

Merkez Bankası daha önce Çin tarzı bir yasaktan yana konuşmuştu. Ancak Tass haber ajansına göre, banka bir tür uzlaşma için kapıyı açmaya hazır olabilir.

Banka, (muhtemelen tamamen uygulanamaz) bir kripto kesintisi yaratmak yerine, Rus vatandaşlarının ve işletmelerinin – tokenlar yerel kuruluşlar tarafından ele alınmadığı sürece – “kripto satın almasına ve saklamasına” izin vermeyi tercih ediyor gibi görünüyor. Rusya merkezli komisyoncular ve ticari bankalar da resmin dışında kalacak.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir