Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Rusya’da yetkili yasaklama yerine kripto düzenlemesi çağrısında bulundu!

Google News Abone Ol

Rus finans politikası direktörü tarafından yapılan şaşırtıcı yorumlarda, Rusya kriptoya karşı duruşunu yumuşatıyor olabilir. Maliye Bakanlığı bünyesinde bir direktör olan Ivan Chebeskov, kriptoyu yasaklamak yerine düzenlemeyi destekliyor.

Chebeskov’un desteği, kripto madenciliği ve ticaretine yönelik kapsamlı bir yasak öneren Rus merkez bankasına  karşı bir yanıttır.

Chebeskov: Kriptoyu yasaklamak, ülkenin dünya çapında geri kalmasına yol açacak!

Chebeskov’a göre, kripto para birimi operasyonlarını ve madenciliği yasaklamak, ülkenin dünya çapındaki teknoloji endüstrisinin gerisinde kalmasına yol açacaktır. Bakan bunun yerine kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerektiğini önerdi:

“Bu teknolojilere gelişme fırsatı vermemiz gerekiyor. Bu bağlamda Maliye Bakanlığı, bu piyasanın düzenlenmesi açısından yasal girişimlerin geliştirilmesinde aktif olarak yer almaktadır.”

Yorumlar, Salı günü gerçekleşen RBC kripto konferansı sırasında yapıldı. Chebeskov, Rus bakanlığının dijital varlıkların düzenlenmesi için bir teklif hazırladığını ve hükümetin bu konudaki tutumunu duymayı beklediğini söyledi.

Dijital Ruble, dijital Yuan ile Rekabet Edebilir!

Kremlin’de çalışmadan önce Chebeskov, Rus ve Avrupa yatırım bankalarında verimli bir kariyere sahipti. Bitcoin yanlısı Teksas eyaletinde öğrenciydi ve geçmişte dijital para birimleri lehinde konuştu.

Ona göre dijital ruble, Çin’in merkez bankası dijital para birimi (CBD) ile rekabet edebilir. Çin’in merkez bankası, Ocak ayı başlarında bir dijital yuan cüzdanının pilot versiyonunu yayınladı.

Başka yerlerde, özel sektör de Rusya’da kripto para birimlerinin ihracını, takasını ve dolaşımını yasaklayacak olan teklifi hemen geri çevirdi.

Örneğin, Telegram CEO’su Pavel Durov, mesajlaşma uygulaması Telegram’daki bir gönderide, önerilen kripto yasağının “yüksek teknoloji ekonomisinin bir takım sektörlerini yok edeceğini” yazdı.

Rusya’nın komşu ülkelerinde, kripto karşıtı duyarlılık yaygındır. Gürcistan vatandaşlarına kripto madenciliğini durdurmak için yemin ettirilirken, Bitcoin (BTC) madenciliğinin en büyük ülkesi Kazakistan protestolar arasında interneti kapattı.

El Salvador’un Moskova’ya yaptığı son devlet ziyareti ve Kremlin’de ortaya çıkan Chebeskov gibi kripto yanlıları ışığında, Rusya 2022’de kripto endüstrisini şaşırtabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir