Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Rus Ortodoks Patriği bir Bitcoiner değil!

Google News Abone Ol

Moskova Patriği Kirill ve Rus Ortodoks Kilisesi lideri tüm Ruslar, aksini iddia eden videolara rağmen insanları Bitcoin’e yatırım yapmaya çağırmadı.

Kısa süre önce Kirill’in sadıkları kripto para birimlerine yatırım yapmaya çağırdığını iddia eden bir klip ortaya çıktı. Video, patrikten robotiğin ekonomi için faydaları hakkında gerçek yorumları ve Bitcoin’den (BTC) bir söz içeriyor olsa da, yorumlar yoğun bir şekilde düzenlendi ve anlatıcı ayrıca liderin potansiyel kripto yatırımcılarını özel bir şekilde kutsayacağını iddia etti.

Kilisenin üst düzey medya temsilcisi Vakhtang Kipshidze yerel yayın Daily Storm’a şunları söyledi:

“Bu mutlak bir aldatmacadır ve patriğin iddialara göre birilerini mali dolandırıcılık ve spekülasyona katılmaya teşvik ettiğini düşünebilecek kişileri yanıltmaktadır.”

Kipshidze, videonun sahtekarlık niteliğini bariz olarak gördüğünü belirterek, “Patrik’in bir tür gece uçuşu planına yatırım yapmak için çağrıda bulunacağı aklı başında hiç kimsenin aklına gelmez. Bence gayet açık.”

Dini Topluluklar Çeşitli Görüşlere Sahip!

Dünyanın dört bir yanındaki dini topluluklar, kripto para birimleri hakkında temkinli onaydan doğrudan kınamaya kadar değişen çeşitli görüşlere sahipti.

Finans ve şimdi dijital varlıklarla ilgili kendi yönergeleri ve yasaları olan İslam dünyasında, kripto para biriminin kabulü tek tip olmaktan uzaktır.

Örneğin Malezya’nın şeriat danışma konseyi, dijital varlıkların ticaretine izin verildiğini ilan ederken, geçen yılın sonlarında Endonezya’daki dini yetkililer, spekülatif doğası ve sahtekarlık eğilimi nedeniyle bunu “haram” veya yasak buldu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir