Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Ruby on Rails yaratıcısı Bitcoin hakkında geri adım attı: ‘Kriptoya ihtiyacımız var’!

Google News Abone Ol

Kanada’nın COVID-19 aşı protestolarıyla ilgili Bitcoin (BTC) cüzdanlarını ve banka hesaplarını dondurma hamlesi, kripto para biriminin benimsenmesini teşvik ediyor ve bazı kripto karşıtları Bitcoin konusundaki tutumlarını yeniden gözden geçiriyor.

Ruby on Rails web geliştirme framework yaratıcısı David Heinemeier Hansson, takipçilerine artık bir Bitcoin şüphecisi olmadığını söylemek için Pazartesi günü Twitter’a yazdı:

Yanıldığımı kabul etmem gerekiyor!

Danimarkalı programcı, “Yanılmışım, kriptoya ihtiyacımız var” başlıklı bir blog yazısında, 2010’ların başından beri Bitcoin ve genel olarak kripto endüstrisi hakkında şüpheci olduğunu belirtti. Bitcoin’e karşı en büyük argümanlarından bazılarının kripto para biriminin enerji tüketimi, işlem ücretleri, gerçek ademi merkeziyetçilik eksikliği, Tether (USDT) stablecoin’i içeren sözde dolandırıcılık ve diğerleri olduğunu kaydetti.

Ancak tüm bu argümanlar, Kanada gibi ülkelerin barışçıl protesto hareketine yanıt olarak sıkıyönetim ilan ettiği durumlarda, özgürlük ve demokrasiyi desteklemek için bir araç olarak kripto para birimlerini göz ardı etmek için yeterli neden sunmuyor, diye belirtti Hansson:

“Şu anda korumak için en iyi şansımız olan işlem yapma özgürlüğünü takdir etmek yerine yanlış olan her şeye dayanarak kriptoyu tamamen reddetmek için çok aceleci olduğumu şimdi anlıyorum.”

Hansson’un Kanada’nın çağrılan Acil Durumlar Yasası’na yanıt olarak bir Bitcoin şüphecisinden bir Bitcoin destekçisine dönüşümü, devletin bir şekilde aşırı katılımıyla körüklenen büyüyen kripto benimsemesinin bir başka örneğidir.

İlgili: Ethereum Kurucusu: Ayı Piyasası Fayda Sağlayabilir

“Bitcoin hakkında bu makalede tonlarca yalan var. Ancak yine de Kanada’daki durumun bitcoin kabulünü hızlandıracağını gösteriyor, ”dedi kripto podcast yayıncısı Neil Jacobs.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, daha önce Kanada gibi ülkelerin otoriter hareketlerinin “Bitcoin’in pazarlama ekibi” olduğuna işaret etmişti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir