Teknik AnalizRipple Teknik Analiz

Ripple (XRP) Teknik Analiz: Yeni düşüş kapıda!

Google News Abone Ol

Ripple (XRP), merkez bankalarının ön plana çıktığı küresel piyasaların sefaletinde yatırımcıları korumak yerine sağa sola savrulmaya ve değerini düşürmeye devam ediyor. ABD’de yüksek enflasyonun tek haneli rakamların sonuna dayanmasıyla birlikte, lüks ve kripto para birimi harcamaları için biraz çekimser yaklaşıldığı bir dönem görülebilir.

Dünya genelinde görülen yüksek enflasyon ve piyasa rotasyonu, kripto para birimlerinin 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin altına düşmesinin ana nedeni olarak görülüyor.. Buna bağlı olarak da büyük satışların henüz başlamadığı ve XRP fiyatının daha yüksek risk içerisinde olduğu belirtilmekte.

XRP fiyatı henüz dibi görmedi!

Kripto para piyasalarındaki fiyat dalgalanması daha fazla acıya neden olmuş durumda ve artık kripto para birimleri için yaşanan bu durumda bazı fedakarlıkların yapılması gerektiği belirtiliyor. Yalnızca güçlü ve geçerli görülen kripto para birimlerinin birkaç yenilikçi tarafından desteklenmesiyle bu durumdan kurtulabileceği aktarılmakta.

XRP fiyatı için henüz dibi görmediğine yönelik iddialar devam ediyor. Hali hazırda uzun sürelerdir yatırımcılarından tepki alan Ripple (XRP) için ATH noktasının çok altında bulunuyoruz.

xrp teknik analiz 19 haziran

XRP fiyatı 0,40 dolardan yukarıya çıkmaya çalışmak ve 0,50 dolara geri dönmek için çok yetersiz görünüyor. Bunun yerine, düşüş trendinde yaşanan satış hareketleri, XRP fiyatındaki düşüşe bir adım daha katkıda bulunacak ve 0.17 dolara kadar değer kaybı yaşanacak gibi görünmekte.

XRP için görülen bazı olumlu rüzgarlar, enflasyon ve ekonomik kaygıların damgasını vurduğu karşı rüzgarlarla savaşacak kadar güçlü olduğunda bir değişiklik meydana geldiğini görebiliriz. Örneğin, Rusya ve Ukrayna arasındaki barıştaki başarı veya ECB’nin yeni bir AB borç krizini önlemek için güçlü bir yanıt vermesi, XRP’nin toparlanması için bazı alanlar açabilir. Bu durumda hedef olarak önemli bir tarihsel seviye olan 55 günlük basit hareketli ortalama ile 0,46 dolar veya 0,50 dolarlık seviyelere hızlı bir artış mümkün olabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir