Kripto HaberleriRipple Haberleri

Ripple davasından gelen haberle XRP ticaret hacmi artışa geçti

Google News Abone Ol

Ripple’ın yerel token projesi olan XRP, ABD Menkul Kıymetler Borsası SEC’e karşı devam eden bir davada alınan yeni bir kararla birlikte harekete geçmiş durumda. Önemli bir blockchain şirketi olan Ripple’ın lehine son zamanlarda alınan olumlu mahkeme kararları, XRP için bir miktar fiyat artışı ve ticaret hacmi artışı kaydetmeye zorladı.

XRP ticaret artışı büyük bir harekete işaret ediyor

Santiments tarafından açıklanan verilere göre, XRP ağı Cuma günü bazı önemli faaliyetler gördü. Günün son saatinde token işlem hacminde 18,7 milyar dolara doğru keskin bir sıçrama yaşandı. Bu sıçrama, hafta sonu boyunca büyük bir fiyat hareketine işaret ediyor olabilir. Verilere göre, XRP işlem hacmi günün başında 2 milyar dolar civarındaydı. Ancak günün sonunda, 18.7 milyar dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, tokenin 24 saatlik işlem hacmi şu anda 1,26 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Whale Alert de XRP ağında yaşanan hareketliliklerin ardından kabarık bir cüzdana sahip yatırımcıların harekete geçtiğini söylüyor. Büyük bir balina, kripto para birimi platformu Bitstamp üzerinde XRP için 14,8 milyon dolarlık bir alım yaptı.

XRP fiyatı son 30 günde %7’den fazla artış yaşamış durumda. Haber yayın saatleri itibariyle ortalama 0,3425 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. Uzun süredir devam eden olumsuz duruma rağmen, token hala 16.46 milyar dolardan fazla bir piyasa değerini elinde bulundurmakta.

Jed McCaleb’in görev süresi bitmek üzere

Rapora göre XRP tokeni, BSC balinaları için en iyi seçeneklerden biri haline gelmiş durumda. BSC ağındaki balinaların en büyüğü şu anda 16 milyon doların üzerinde XRP tokenini elinde bulunduruyor.

Yaşananlara ek olarak, Ripple’ın eski CTO’su Jed McCaleb, organizasyondan ayrıldığından beri bir satış çılgınlığı yaşıyor. Bu arada, eski yöneticinin toplam XRP varlıkları da neredeyse sona eriyor. Bir rapor, McCaleb’in XRP tokenlerinin 16 Temmuz 2022’nin sonuna kadar tükeneceğini belirtti. Bu devasa satış çılgınlığının 8 yıldan fazla sürdüğü de kaydedildi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir