Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Rio De Janeiro Vergi Ödemeleri için Kriptoyu Kabul Edecek! CZ, Brezilya’da Ofis Açacak!

Google News Abone Ol

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehri, Bitcoin ödemelerini resmi olarak kabul etmeye başladı. Ödemeler, şehir sınırlarındaki gayrimenkullardaki vergiler için geçerli olacak.

Ekonomik Kalkınma, Yenilik ve Sadeleştirme Bakanı Chicão Bulhões bu açıklanan yeni yürürlüğe girecek yasaların 2023’te uygulanmaya başlayacağını belirtti.

CZ Brezilyada Yeni Ofis Açacak!

Binance CEO’su CZ yeni yasalara destek verdiğini ve bölgede yeni ofis açacağını söyledi.

-9 gün önce Başkan Eduardo Paes ile bir anlaşma yaptım. Rio De Janeiro vergi ödemeleri için kripto kabul edecek ve Binance buna karşılık Rio’da bir ofis açacak. Başkan söylediğini yaptı. Sıra bizde.

 

Rio De Janeiro BTC Ödemelerini Yaygınlaştıran İlk Brezilya Şehir Olacak!

Rio, bu girişimin uygulanması ile beraber BTC ödemelerini yaygınlaştıran ilk Brezilya şehri haline getirecek:

“Belediye kripto varlıkları Brezilya Real’ine dönüştürmek için konuda uzmanlaşmış şirketleri işe alacak. Bu şekilde Belediye Binası, para birimi cinsinden miktarın %100’ünü alacak.”

Brezilyalı sekreter Pedro Paulo ayrıca şehrin amacının  şehirde bu yeni varlık sınıfının sağlam bir pazarını geliştirmek olduğunu kabul ederek şunları ekledi:

“IPTU örneğinde olduğu gibi, Kripto Varlıkları vergi ödemelerine entegre ederek kripto para birimlerinin dolaşımını teşvik edeceğiz”

Şehir ayrıca sanat, kültür ve turizm de dahil olmak üzere çeşitli pazarlarda NFT tabanlı yönetim politikalarını dahil etmeyi planlıyor.

Ayrıca: ABD, Dijital Varlıkların Etkilerini İnceliyor! Enerji&İklim ve Kripto Konusunda Halkın Fikirlerini Bekliyor!

Meta, geçtiğimiz günlerde  çeşitli BTC ve kripto ile ilgili hizmetler için donanım ve yazılım tasarlamak, geliştirmek ve tedarik etmek üzere ticari marka tescili başvurusunda bulunmuştu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir