Nedir ?

Rens Token (RENS) nedir ve ne işe yarar?

Google News Abone Ol

Bu yazımızda Renstoken projesi ve RENS coin hakkında bilgilerden bahsedeceğiz. Renstoken (RENS) nedir  ve RENS coin nedir?

Blockchain teknoloji sayesinde yeni düzenlemeler hükümetler tarafından hazırlanıyor. DeFi devrimi de birçok finansal pozisyonun yeniden kararlaştırılmasına neden olmuş durumda. Ethereum, Binance Smart Chain, Solana gibi eski ağ yapıları yeniden inşa edildiler ve bu süreç devam ediyor. Bir sonraki büyük gerçek dünya varlıklarının ve emtialarının da bu değişikliklerden geçeceği açıktır. Varlık tokenizasyonu kavramını güçlendirmek için menkul kıymetlerin çok yakın gelecekte genişleyen bir endüstri olması bekleniyor. Rens Token (RENS) projesinin de bu alanda, yani menkul kıymetlerin tokenizasyonunda etkin bir rol oynaması hedeflenmekte. Bu amaçla yola çıkan ekibin projesi, 26 Mayıs itibariyle hacim bakımından 2953. sırada yer alıyor.

İlgili Makaleler

Varlıkları token haline getirme özellikleri şu anda Rens Token üzerinde hazır durumda. Varlıklar token haline getirildiğinde, gayrimenkuller de tokenler ile temsil edilebilir bir duruma gelecek. Yayımlanan Rens meta sürümü yalnızca internet ortamının bir parçası değil, aynı zamanda gerçek dünyadaki eşdeğeri olan özelliklerle doludur. Rens önce bu varlıkları NFT olarak tasarlar, ardından bu varlıklar sıfırdan yaratılır ve gerçek dünyada Rens ortak şirketleri tarafından satın alınır. Yatırımcılar daha sonra bu mülklerin ve dolayısıyla NFT‘lerin kiralanmasından gelir elde edebilirler.

Rens Token nedir?

Rens Token, gerçek dünya ile Metavers’ü birbirine bağlayan bir emlak projesidir. Rens projesi tarafından oluşturulan Metaverse, gerçek dünyayı temel alır. Metaverse tarafında oluşturulan mülkler de yine gerçek dünyadaki gayrimenkullere benzer, bu nedenle fiyatları da gerçek dünyadaki gayrimenkul fiyatlarıyla orantılıdır.

  • Renstoken üzerindeki özellikler NFT ağırlıklıdır.
  • Yatırımcılar, Web3 borsaları aracılığıyla RENS mülklerini kiralayarak aylık gelir elde edebilirler.
  • NFT sahipleri, sahip oldukları NFT’nin değeri oranında konaklama hakkı ve kira geliri elde edebilir.

Rens VR

Rens VR entegrasyonu, kullanıcıların Metaverse dünyasındaki özellikleri daha ayrıntılı olarak görmelerini ve keşfetmelerini sağlamak için kullanılabilir. Özelliklerde daha net gezinme yeteneği mevcuttur ve gelecekteki oyun projeleri için temel atma adımları geliştirilmiştir.

Rens Token çalışma prensibi ve özellikleri

  • Evler, 3D olacak şekilde Metaverse içinde inşa edilir ve çeşitli NFT parçalarına bölünür.
  • Metaverse’de inşa edilen evler gerçek dünyada da inşa edilmiş veya ortak şirketler tarafından kiralanmıştır.
  • Kira geliri NFT sahiplerine aylık olarak dağıtılır.

Stake: Stake yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, yatırımcılar için stake miktarına göre onaylanacak bir IHO seviyesi atanacaktır.

IHO Platformu: RENS, meta veri tabanında oluşturduğu özellikler için IHO adlı sistemi hazırlamıştır. Her mülk için düzenlenen IHO’lardan NFT satın almak isteyen yatırımcılar, bu NFT’leri (serbest piyasa modeline kıyasla) daha düşük bir fiyata satın alma hakkına sahiptir ve Rens Token’i silme avantajına sahiptir.

Metaverse: Rens Metaverse çevrimiçi bir yaşam alanı olarak nitelendirilmektedir. Bu evrende yatırımcılar, VR gözlükleri ile dijital bir dünyayı deneyimleme ve birbirleriyle etkileşim kurma fırsatına sahip olabilirler.

Rens NFT: Projenin ilk versiyonunda Metaverse dünyasında 3D özellikli NFT’ler satışa sunulmuştur. Proje ilerledikçe, yatırımcılar önce Metaverse üzerindeki özellikleri kontrol edebilecek ve NFT sahipleri kira gelirinden yararlanabilecek.

Neden emlak sektörü?

Rens, inşa ettiği mülkü bir NFT’ye dönüştürerek Metaverse üzerinde satmaktadır. Metaverse özelliği, birden çok NFT’ye dağıtılır. Rens ayrıca ortak şirketler aracılığıyla Metaverse varlıklarının gerçek eşdeğerlerini oluşturur. NFT’si olan herkes haklarını alabilir ve rezervasyon yaparak mülkü elinde tutabilir.

Rens Metaverse büyük bir dünyadır. Bungalov evlerle başlayan Rens Metaverse oluşumunun villalara, otellere, tatil köylerine, alışveriş merkezlerine ve sosyal alanlara genişlemesi hedefleniyor. Buna ek olarak, Metaverse üzerinde yerleşik olan herhangi bir özellik, gerçek dünyada da oluşturulacaktır. Bu nedenle, tüm Metaverse özellikleri NFT’de yer alacaktır.

Metaverse tarafından oluşturulan özellikler NFT’nin bölümlerine ayrılmıştır. Bunun nedeni, Metaverse tarafından oluşturulana benzer bir binanın gerçek dünyada inşa edilecek olmasıdır. Birden fazla kişiden Metaverse mülkü satın alarak, bu mülkün gerçek dünyadaki eşdeğerini kolayca oluşturabilirsiniz. Bölünmenin nedeniyse, Metaverse tarafından oluşturulan mülkün gerçek dünya fiyatından satışa sunulmasıdır. Bu fiyat, birden fazla NFT ile küçük parçalara bölünerek mümkündür, böylece herkes mülkten pay alabilir.

Tokenomi

Token adı: Rens Token
Token Sembolü: #RENS
Toplam arz: 1.000.000.000
Ağ: BSC

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir