NFT Haberleri

Reddit, yeni NFT pazaryeri projesini duyurdu

Google News Abone Ol

Sosyal medya devi Reddit, hali hazırda devam eden kripto para çalışmalarının ortasında şimdi de NFT alanı için bir çalışma başlattığını duyurdu. Platformdan yapılan duyuruya göre, yeni avatar NFT pazaryeri bugün itibariyle kullanıma sunuldu. Projenin hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten yetkililer bunu bir an önce kullanıcıların kullanımına sunmak için geniş bir ekibin yer aldığını belirtti. Bunun sonucunda da NFT pazaryeri şu anda aktif edilmiş durumda.

 Sabit ücret

Reddit tarafından yapılan açıklamalarda bu platformda sabit bir ücret olacağı belirtildi. Bu da kullanıcıların herhangi bir avatar için eşit fiyat ödeyeceği anlamına geliyor. Alışılmışın dışında olan bu pazarlama stratejisi kullanıcı tarafı için ise olumlu karşılanmış durumda. Sürekli olarak değeri artan NFT fiyatları yerine sabit bir fiyattan çeşitli avatarlara sahip olabilmek ilgi çekici olacaktır.

Platformdan yapılan açıklamalarda NFT pazaryeri projesi için Ethereum ağına uyumlu çalışabilen Polygon ile bir ortaklık kurulduğu belirtildi. Bunun sonucunda da satın alınan NFT’leri depolamak ve yönetmek için Reddit’in yerel uygulamasında bulunan Vault adlı kendi blockchain cüzdanını kullanabilirsiniz. Bu projeden önce de aktif olan Vault sayesinde kullanıcılar platformdan kazandıkları çeşitli ödülleri yönetebilmekteydi. Bunların arasındaysa, kazanılan topluluk puanları, rozetler ve hareketli emojiler bulunuyor. Kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayan Vault, Reddit NFT projesi için de topluluğa hizmet etmiş olacak.

Reddit, kullanıcılara bu pazaryerini tanıtmak için r/CollectibleAvatars adlı topluluk sunucusunu oluşturdu. Reddit üzerinde herhangi bir NFT satın almak isteyen kullanıcıların ilk olarak bu sunucuya katılmaları ve ardından onlara sunulan yönergeleri takip etmeleri gerekiyor. Bu noktada en dikkat çeken detaylardan biri de Reddit’in izlediği sabit ücret politikası oldu. Tamamen platformdan bağımsız içerik oluşturucular tarafından hazırlanan birbirinden özel avatarların yer aldığı pazaryerinde bu avatarları satın almak için açık artırma sistemi uygulanmıyor. Bunun yerine, 9.99, 24.99, 49.99, 74.99 veya 99,99 dolarlık fiyatların yer aldığı belirtildi.

Oluşturulan bu avatar sunucusuna katılmadan şu anda NFT satın alınmasına izin verilmiyor. Şimdiden on binlerce üyenin bulunduğu sunucuda sizler de NFT satın almak istiyorsanız ilk olarak burada yer almalısınız. Yapılan açıklamalarda bir süre sonra kullanıcıların avatar NFT satın almak için buraya katılma zorunluluklarının kaldırılacağı da belirtildi. Şu anda avatarlar sadece buraya katılan kişilere özelken, bir hafta sonra bunun herkese açık olacağı duyuruldu.

Bu yeni projesi ile kullanıcıları heyecanlandıran şirketin, tasarımlar için r/Comics , r/ProCreate ve r/AdobeIllustrator ve daha birkaç içerik oluşturucu ile birlikte çalıştığı kaydedildi. Söz konusu sanatçıların ayrıca satışlardan bir miktar pay alacakları da açıklandı. Konu hakkındaki heyecanını dile getiren Reddit’in açıklamalarıysa şu şekilde oldu:

“Gelecekte, blok zincirini Reddit’teki topluluklara daha fazla yetkilendirme ve bağımsızlık getirmenin bir yolu olarak görüyoruz . Reddit , ademi merkeziyetçiliğin çevrimiçi olarak nasıl görünebileceği konusunda her zaman bir model olmuştur; Topluluklarımız kendi kendini inşa ediyor ve yönetiyor ve topluluklarımızı daha iyi güçlendirme misyonumuzun bir parçası olarak, onların kendi kendini idame ettirebilmelerine ve kendi kendilerini yönetebilmelerine yardımcı olacak araçları araştırıyoruz.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir